Wpis z mikrobloga

Pomocy Mirki. Żona trzymała telefony Xiaomi Redmi 4X w plecaku pełnym wody..
O dziwo działa w nim wszystko poza dotykiem. Czy warto brać się za naprawę samemu? Widzę, że gdy kupi się ekran z ramką to wymiana jest banalnie prosta. Ale nie wiadomo jakiej jakości są te części z allegro. Ktoś podpowie gdzie szukać?
Wymiana samego Digitizera raczej nie wchodzi w grę bo wygląda na zdecydowanie bardziej skomplikowaną.
#xiaomi #telefony
  • 12
@matigt: raz wymieniałem ekran w Mi4, kupiłem na allegro. Po dwóch tygodniach zaczął szwankować ¯_(ツ)_/¯ ale jakoś pechowo trafiłem albo coś #!$%@?łem (choć w to drugie wątpię) bo nie słyszałem żeby były z tym jakieś częste problemy, ludzie brali z allegro, wymieniali i hulało
@matigt wyczyść dokładnie wszystkie płytki w izopropanolu i dobrze wysusz. Kiedyś wpadł mi mój xiaomi do wody to też nie działał ekran i mikrofon. Kupiłem ekran i płytkę z mikrofonem na allegro ale jescze przed montażem nowego ekranu sprawdziłem ten stary, zatopiony i okazało się że działał. Wymieniłem tylko mikrofon a ekran odesłałem. Śmiga już prawie rok
@matigt Mozesz go samemu naprawic, ale po zalaniu moze byc roznie z niezawodnoscia, w kazdym razie jesli to stalo sie przed chwila to powinien byc luz i musisz go zabezpieczyc przed korozja, moge cie pokierowac
p.s. wlozenie do ryzu nic nie daje
@onionomous
@matigt mozemy sprobowac.. potezebujesz suszarke zeby go rozkleic i wyciagnac plyte i baterie. Jak bateria bedzie w srodku to ci plyta raz dwa sie przezre i bedzie do #!$%@? po kilku dniach
@matigt naprawilem 4x w identycznym stanie. Rozebranie na czesci i wyczyszczenie plytek w srodku i zlaczy izopropanolem naprawilo dotyk i telefon dziala juz kilka miesiecy.
@Mjestem pod mikroskopem okazało się, że jedna z linii na złączy ziff od digitizera jest uszkodzona. Tak jakby spuchła od wilgoci i pękła przy wyciąganiu z gniazda. Wymienię ekran z digitizerem i ramką. Niestety czyszczenie na zerwana linie (chyba od zasilania) nic nie da:(