Wpis z mikrobloga

Siema mirki z #strzelectwo
nie wiem gdzie spytać, spróbuję tutaj. Myślę od jakiegoś czasu o patencie strzeleckim, a dalej pozwoleniu na broń i takie tam. Interesuję mnie oczywiście droga sportowa jak i kolekcjonerska. I nie mogę się zdecydować do jakiego klubu sie zapisać? Mieszkam niedaleko Warszawy więc nastawiałem się na jakiś zks, ale dowiedziałem się, że jest coś takiego jak KS Amator aka Braterstwo, które co prawda jest we Wrocławiu, ale w Warszawie podobno też da się jakoś z nimi to zrobić i pytanie, czy warto? Chętnie poczytam opinie osób mieszkających niedaleko Warszawy, które uzyskały patent w Braterstwie. A może jakaś inna opcja?
  • 8
@Qbael: No właśnie podoba mi się, że można to tam zrobić stosunkowo niskim kosztem. Tylko czy orientujesz się może, jak wygląda cała ta procedura będąc tak daleko od klubu? Załóżmy, że opłaciłem składki, zdałem teorię i co dalej? Dostaję jakiś kontakt do instruktora, który przeprowadzi ze mną jakąś praktykę czy mam sam go sobie ogarnąć?
No i jeszcze jedna sprawa. Jeśli się da to fajnie by to było zrobić bez wyjazdu
@dobra_zaraz_usune: co znaczy zdałem teorie? Egzamin na patent strzelecki jest łączony, albo zdasz i teorie i praktyke albo nic. Po uzyskaniu patentu pozostaje już tylko wyrobienie licencji zawodniczej w danym klubie (to po opłaceniu składek można załatwić pocztą) i złożenie wniosku do KWP o wydanie pozwolenia do celów sportowych.
@dobra_zaraz_usune Bez problemu zrobisz w Warszawie, polecam. Zaliczysz teorie online, kurs praktyczny jest organizowany w Warszawie w niemal takim samym zakresie. W tej samej cenie, wszystko odbywa się na ZKS. Wychodzi oczywiście taniej, jak najbardziej polecam braterstwo
@dobra_zaraz_usune Zapisujesz się przez stronę na szkolenie w Warszawie, zwykle obecnie jest organizowane raz w miesiącu więc w okresie robienia stażu 3 miesiące potrzebnego do egzaminu spokojnie sobie zaliczysz to szkolenie. Po zaliczonej teorii dostaniesz maila co dalej. Samo szkolenie myślę na dobrym poziomie, więc ze swojej strony jak najbardziej polecam.