Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie Znajdź Mój Mac. Znajomej skradzono laptop od Apple.
Doradziłem jej to co tutaj: https://support.apple.com/pl-pl/ht204756
Mam jednak wątpliwość co do skuteczności ponieważ:

- Żeby znaleźć Mac-a musi być od podłączony do sieci.
- Żeby podłączyć się do sieci trzeba się zalogować.
- Na Macu, jest stworzony jeden użytkownik
- Żeby się zalogować trzeba podać hasło.

Więc jeśli dobrze rozumiem, złodziej nie będzie w stanie się zalogować, więc nigdy nie podłączy się do sieci, czyli nigdy nie będziemy w stanie go namierzyć.

Wychodzi na to, że najlepiej byłoby nie mieć żadnych haseł, albo konto gościa przeznaczone dal złodzieja. Trochę to bezsensu.. Chyba, że coś źle zrozumiałem. Mógłby ktoś lepiej zorientowany się wypowiedzieć?

#apple #ios #osx #macbook #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@SiNoSiNo:

sa sieci do ktorych laczy sie automatycznie (mc donaldy z tego co pamietam miedzy innymi),

do sieci mozna sie polaczyc chyba nawet bez logowania i chyba nawet bez odpalania macos bo przy wyborze systemu mac/windows jest opcja wyboru sieci

jak dysk nie jest lutowany tylko zwykly to po wymianie dysku bedzie nowy system z nowymi userami i ktos sie bedzie mogl zalogowac ale dalej bedzie podpiete pod "twoj" apple ID
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: Dzięki za odpowiedź. Kradzież zgłoszona oczywiście. Obawiam się, że kiedy nie będą umieli się tam zalogować to laptop MacBook po prostu trafi na śmietnik albo do piwnicy.. Ale jakaś nadzieja zawsze pozostaje.
  • Odpowiedz
a przy Find My Mac nie jest czasem automatycznie włączane konto gościa?


@tiksiu: nie wiem, ale myślę, że powinno być, bo właśnie mamy taką sytuację gdzie taka opcja bardzo by się przydała. Ktoś może zna odpowiedź na to pytanie?
  • Odpowiedz
@SiNoSiNo: tak mi się coś kojarzy. U mnie jest włączone Find My Mac i jest włączone konto gościa, chociaż tego drugiego nigdy sam nie włączałem.

W jakich okolicznościach skradziono?
  • Odpowiedz
sa sieci do ktorych laczy sie automatycznie (mc donaldy z tego co pamietam miedzy innymi),


a nie trzeba byc wzesniej połączonym z daną siecią?

do sieci mozna sie polaczyc chyba nawet bez logowania i chyba nawet bez odpalania macos bo przy wyborze systemu mac/windows jest opcja wyboru sieci


no można ale co z tego? możesz tylko pobrać macos i go zainstalować, do zadziałania usługi find my mac trzeba odpalić macos, usługa musi
  • Odpowiedz
W jakich okolicznościach skradziono?


@tiksiu: Grubsza akcja, bo włamanie do domu w godzinach pracy. Musiała być wcześniejsza obserwacja. Alarm nie załączony i to był błąd (załączany był jedynie przy dłuższych wyjazdach). #!$%@?ła, ale no co zrobić. Tyle dobrze, że ubezpieczenie domu na włam było więc jest szansa, że coś tam pieniędzy odzyska.

Zniknął oczywiście nie tylko Macbook, ale jedynie to dałoby się namierzyć.
  • Odpowiedz