Wpis z mikrobloga

Co polecicie do makijażu dla faceta z diabelskim trądzikiem (nastolatkiem dawno nie jest i trochę przypał)? Tak, żeby nie wydać od razu majątku. Na początku chodzi o parę okazji, później, nie wiem, zależy, czy się spodoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) W necie jest pełno rad po polsku i po angielsku, część sprzecznych, więc będę wdzięczny za praktycznie rady pt. idź do Rossmanna i kup to a to, a tamtym sobie nie zawracaj głowy.

(Asking for a friend). Tak, leczy się u dermatologa i nie tylko.

Liczę na Was, różowe <3

#kiciochpyta #makijaz #kosmetyki #tradzik #gay #rozowepaski #pieknastronawykopu #mirabelkopomusz #mirabelkipolecajo
  • 34
@b6r7u76n86ib: makijaż Ci nic nie pomoże - ja proponuję pójść do sklepu spożywczego i kupić ocet jabłkowy. Mieszanka w słoiku 1 część octu, 4 części wody z kranu. Przemywaj tym twarz wieczorem. Po 15 minutach od przemycia mieszanką, zmyj wodą i nałóż krem nawilżający (np. taniocha garnier z łopianem w biedronce).
Od czasu do czasu maska z L'Oreal czysta glinka (czerwona).np. Rossmann.
A jak trądzik serio jest bardzo duży i nie
@b6r7u76n86ib: @nama: retinoid w maści też da efekt. Warto sobie poczytać o izotretynoinie branej per os. Działa cuda, czasem potrzebne są dwie kurację, a czasami bardzo obrywają inne narządy. ALE nic bardziej skutecznego nie ma.
Od siebie polecę piankę mycia cethapil do skóry tradzikowej (fioletowe opakowanie), osobny ręcznik do twarzy (nie trzemy buzi tylko delikatnie dotykamy ręcznikiem). Plus retinoid.
@b6r7u76n86ib: makijaz i tak zle wyglada na skorze z tradzikiem. Najpierw na 3-4 tygodnie trzeba ograniczyc nabial (mleko, sery- nawet zolte, jogurty, kefiry, smietane, klasyczne lody) bo to jest czesta wewnetrzna przyczyna nasilenia tradziku. Zamiast makijazu moze sprobuj kremow z zielonym barwnikiem- nie zakrywaja pryszczy, ale lekko neutralizuja czerwony kolor i finalnie zaczerwienienia sa mniej widoczne (eucerin lub vianek wzmacniajacy na dzien- ten drugi ma antybakteryjny tlenek cynku na drugim miejscu
@nama: @Pomeranian: @bellazi: @RozowaZielonka: @lisku_chytrusku: Dzięki za odpowiedzi! Niestety: leczę się na trądzik od ponad 10 lat, co 2–3 lata zmieniam lekarzy, obecny to kierownik uniwersyteckiej kliniki. Raczej porządni specjaliści. Wszystkie terapie zostały na mnie wypróbowane. Retinoidy (teraz adapalen) użuwałem i używam. Jednorazowe ręczniki, częsta wymiana poszewek na poduszkę, delikatna pianka myjąca – wszystko stosuję od lat.

Trądzik, mimo nasilenia, jest skoncentrowany w dwóch ogniskach: środek czoła
@b6r7u76n86ib: dobrze kryjący podkład to np. revlon colorstay (cięższy, ma sporo odcieni, idealny na zimę, bardziej opłaca się kupować online np. ezebra, ekobieca) lub catrice camouflage liquid (lżejszy, bardzo mała gama kolorystyczna, dobry na lato).
Do tego fajnie się to nakłada gąbeczką do makijażu (nie kupuj beauty blendera za 70zł bo na okazjonalne wyjścia się nie opłaca ~70zł), kup sobie gąbeczkę wibo pro ~20zł (trzeba ją namoczyć, jak zwiększy objętość to
@b6r7u76n86ib: aaaa i zapomniałabym - koniecznie coś do demakijażu sobie kup!!!! Nie waż się iść spać bez zmytego podkładu, bo tylko pogorszysz sprawę. Ja używam płynu micelarnego z L'Oreal, ale tu już sprawdź sobie sam, bo on najtańszy nie jest. Możesz spróbować tańszych np. z ziaji. Są też mleczka, płyny dwufazowe, chusteczki - wybierz sobie formę odpowiednią dla siebie.

aha i dobrą inspiracją przy wyborze podkładu może być red lipstick monster