Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Robiłem dziś badanie techniczne samochodu i wyszło sporo usterek, a najgorsza z nich to emisja spalin. Norma przekroczona kilkunastokrotnie zarówno na benzynie jak i na gazie. Jutro odstawiam auto do mechanika, ale może ktoś spotkal się z czym podobnym lub wie co może być? Sonda lambda?
#mechanikasamochodowa
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kafapre: Sonda, katalizator, branie oleju, źle wyregulowana instalacja lpg czy nawet przepływomierz. Możesz pokazać wyniki?
Najlepiej ze starym samochodem jeździć na badania gdzieś poza miasto, gdzie analizatora nikt nie podpina bo by połowę klientów musieli uwalić.
  • Odpowiedz
@kafapre: Jak tyle CO to może pracować na bogatej mieszance np. z winy sondy (zepsuta albo kable się gdzieś przetarły). A kontrolka od układu wtryskowego nie świeci ci się na liczniku?
  • Odpowiedz
@biskup2k: świeci się jedynie kontrolka od świateł. No chyba będzie ta sonda bo objawy mocno pasują. Gorzej jak mechanik to powymienia, a się okaże że g---o to da i auto dalej nie przechodzić badań technicznych.
  • Odpowiedz
@kafapre: W tych rocznikach już powinno pokazać kontrolkę jeśli byłoby coś nie tak z rzeczy, które wpływają na emisje spalin. Chyba że sonda jeszcze działa ale słabo ale to trzeba by ocenić po napięciu jakie wysyła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: mechanik powiedział że sonda jest w porzadku, ale katalizator niesprawny, więc go wymienili. Dzisiaj jadę wieczorem odebrać samochód i potem prosto na badanie; mam nadzieję że teraz będzie w porządku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: byłem na badaniu, patrzę: emisja CO2 0.1%, no mysle jest super. Przerzucenie na gaz i w------o 6%. Auto trafilo właśnie do gazownika, może pomoze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loginek0: skończyło się na wymianie filtrów + regulacji. Emisja spalin na gazie na niskich obrotach dalej jest coś nie tak, ale auto przeszło ostatecznie przegląd.
  • Odpowiedz