Wpis z mikrobloga

@kopyrta: Normalne przyłącza kończą się zwykle skrzynką w granicy działki a dalej to już Twoja "instalacja wewnętrzna". Tutaj pewnie cała infrastruktura należy do operatora więc potrzebuje papieru żeby mógł cokolwiek z nią zrobić.
Mirki, ja pytam o PRZYŁĄCZE FTTH (ma być wybudowane przyłącze światłowodowe do domku).
Czy dla przyłącza (również inne medium) ktoś spotkał się z podobnym papierem?
Przecież jak chce wodę w domku to wiadomo że się zgadam na zakopanie rury.
@kopyrta: doprecyzuj sobie w takim oświadczeniu, że załącznik i chodzi o kabel który idzie wg jakieś tam mapki itp, żeby się później nie okazało, że przez twoją działkę będą puszczać kable w każdą stronę i jak chcą tylko, a ty nic nie wybudujesz ani nawet kostki sobie nie ułożysz od furtki do drzwi, bo wszędzie jakieś światłowody
@kopyrta: Tak normalne, przynajmniej w świecie firm które robią "legalnie"

My każdemu klientowi dajemy papier "zgoda na przyłącz", a dodatkowo jak leci przez jego działkę linia magistralna to "zgoda na podwieszenie magistrali i dostęp do blablabla" a żeby mieć święty spokój, że ktoś weźmie neta a nie pozwoli sąsiadowi
Choć i tacy cwaniacy się trafiają, co za przejście do sąsiada chcą hajs, nienawidzę takich, a spotykam ich nonstop.
@tajek ale na #!$%@? ? nie ogarniam tych firm moj dostawca ma mnie w dupie bo janusz sie nie zgodzil mimo zgody na powieszeni kabli na slupach taurona to i tak musza sie pytac bez sensu jak zgoda zostala udzielona wczesniej wiec po co pytac kolejny raz ?
@Filmex nie kumam, sąsiad udzielił zgody na przewieszenie kabla? Są jeszcze warunki na jakich pozwolił, czy zgodnie z biegiem linii energetycznej czy co itd... może być tak że sąsiad nie pozwala wejść teraz na posesję i nic nie poradzą, bo słupy daleko od granicy działki
@tajek: dostawca internetu pytał sie ludzi czy mogą postawić kable na słupach taurona bo idą nad terenem posesji prywatnej i jeden dom sie nie zgodził i przez to nie mogę mieć internetu da sie cos zrobić ?
@Filmex obejść dookoła ( ͡º ͜ʖ͡º) a sąsiadowi powiedzieć że jest #!$%@? skoro mu kabel przeszkadza w miejscu gdzie jakieś kable już wiszą ( ͡º ͜ʖ͡º)