Wpis z mikrobloga

Sasiad udostepnil na grupie sasiedzkiej ale odzew mizerny. Moze ktos z #bialoleka #warszawa bylby zainteresowany i akurat lokalizacja podpasuje. Chetnie pomoge to skoordynowac wszystko. Szanuje takie dzieciaki.

Ps. Nie wiem czy mlody ma zalozona dzialalnosc gospodarcza i wystawia faktury ale moze darujemy i wesprzemy w zarobku pierwszych monet? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracbaza
Pobierz Stanley89 - Sasiad udostepnil na grupie sasiedzkiej ale odzew mizerny. Moze ktos z #b...
źródło: comment_S7FieJHJYNloLMFUfYBLB6HFMRA6HztY.jpg
  • 18
Nie wiem czy mlody ma zalozona dzialalnosc gospodarcza i wystawia faktury


@Stanley89: Ja też nie wiem ;-) ale znając nasz kraj zaraz ktoś #!$%@?... A fiskus będzie traktował jak kryminalistę.

Też szanuję takie dzieciaki i szkoda, że przedsiębiorcza postawa nie jest promowana. Szczególnie w starszych filmach z USA widzi sie młodych roznoszących gazety, koszących trawę, myjących auta na ulicy czy sprzedających lemoniadę. Człowiek jak był mały to robił wszystko, żeby zarobić
@Stanley89 młody pewnie chce pieska a rodzice się nie zgadzają wiiec karzą mu jakieś wyprowadzać przez jakiś czas żeby niby się nauczył odpowiedzialności a tym sposobem nie dadzą mu kieszonkowego, myśl jak Janusz XD
@rogalik88: Każde dziecko ma inne potrzeby, a każdy rodzic inne podejście do wychowania. Ze swojego dzieciństwa wiem, że takie drobne prace bardzo dobrze uczą życia. A szczególnie szacunku do czyjejś pracy, pieniędzy. Jeżeli jesteś w stanie zarabiać pieniądze oznacza to, że jesteś bardzo przydatny dla społeczeństwa. Moim zdaniem to bardzo ważna lekcja i nie chodzi o to, żeby w wieku 12 lat szedł do fabryki...
Każde dziecko ma inne potrzeby, a każdy rodzic inne podejście do wychowania. Ze swojego dzieciństwa wiem, że takie drobne prace bardzo dobrze uczą życia. A szczególnie szacunku do czyjejś pracy, pieniędzy. Jeżeli jesteś w stanie zarabiać pieniądze oznacza to, że jesteś bardzo przydatny dla społeczeństwa.


@malani: Najgorzej, jak tutaj ludzie beda mu dawac 20pln/h bo hehe dzieciak chce popracowac ^^
@Stanley89 nie wawa here, ale tak się zastanawiam... Załóżmy, że "zatrudniam" mlodego, prosze go o wyniesienie śmieci, podlanie kwiatków w domu i np. niewielkiego trawnika przed posesją (zadnego dzwigania konewek, oczywiscie). Ile powinnam mu zapłacić?
@izawoj: ile uważasz. mój różowy miał napisać i się skontaktować z nimi by wyprowadził psa na spacer 1godz-15zł Nie wiem czy dostała już jakąś odpwiedź. Jak pyknie to raz-dwa w tygodniu będzie mógł sobie ją brać i spacerować. Zaproponowałem tyle bo na tyle sobie mogę pozwilić. Widziałem też że nie ma zbyt dużego odzewu a ruszają mnie takie akcje a pewnie 10zł by spokojnie wystarczyło za ten typ pracy.
@malani: dla dorosłej osoby dobrze wykonujaca swoja prace nie.
Dla dziecka duzo ;) Jak do pierwszej pracy pojdzie, zeby nie mial uczucia, ze tyle samo zarabial majac 12lat ^^
@Bekonik: Tu raczej chodzi o symbol. Ja dałbym dzieciakowi 20zł za umycie auta nawet jakby mu to zajęło pół godziny. A jeżeli pójdzie do pracy i będzie zarabiać mniej niż w dzieciństwie to wtedy będzie miał ambicje na więcej. Np założy mobilną myjnię aut :D
@malani: ja bym dal i wiecej :p mi chodzi nie o symbol a o wlasnie fakt, ze nigdy nie wiadomo jaki szacunek do pieniadze dziecko nabierze, bo wszyscy pisza, ze doceni wartosc.

Ja twierdze, ze moze sie stac dokladnie odwrotnie :P