Wpis z mikrobloga

Dzisiaj z powodu wydarzeń na świecie pierwszy raz w moim tagu #podrozemateoaka będzie o innej miejscówce niż Haiti. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardzo lubię to zdjęcie. W 2016 roku miałem okazję być na granicy dwóch Korei - DMZ - w Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej. To powstała w 1953 roku strefa oddzielająca Koreę Południową z Koreą Północną. Ma 4km szerokości (po obu stronach linii) i 238 km długości. Jest de facto granicą między państwami. Mimo, że w nazwie "zdemilitaryzowana", jest tak naprawdę najbardziej umocnioną i uzbrojoną granicą na świecie. Podróż do DMZ można zrealizować z biurem podróży, udając się na zorganizowaną wycieczkę. Trzeba ją wykupić wcześniej (cena to około 200 PLN za małą trasę i 300 PLN za dużą, całodniową, ze wszystkimi znanymi miejscówkami) i dostosować się do kilku zasad, między innymi:
- żadnych dziurawych lub spodni, żeby nie trafić do wiadomości w KRLD jako dowód na to, że w innych państwach sami biedacy
- żadnych obiektywów umożliwiających duże powiększenie

Zupełnym przypadkiem miałem przy sobie obiektyw EF 75-300mm f/4-5.6 III. Zapomniałem wyciągnąć go i zostawić w hostelu. Kontroli jednak żadnej nie było, więc miałem tą fantastyczną możliwość zrobienia kilku fotek KRLD w przybliżeniu. Na zdjęciu tzw. Wioska Pokoju, prawdopodobnie fałszywe, propagandowe miasteczko położone po stronie Korei Północnej. Na terenie miasteczka znajduje się ogromna , zawieszona na 160 metrowym maszcie, północnokoreańska flaga. W komentarzach 3 zdjęcia więcej.

Jako, że Koreą interesuję się od kilku lat, mam dla Was bardzo ciekawy artykuł, a w zasadzie to rozbudowany wywiad, który przeprowadziłem z Emilem Truszkowskim z "Pozdro z KRLD". Dowiecie się z niego co może wydarzyć się teraz między Koreą, a USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://taniezwiedzanie.com/sites/659/wywiad-emil-truszkowski
Pobierz mateoaka - Dzisiaj z powodu wydarzeń na świecie pierwszy raz w moim tagu #podrozemate...
źródło: comment_f1OTQwCcRBunxTR7yQ9YR4x1RYtJbuaV.jpg
  • 20
żadnych dziurawych lub spodni, żeby nie trafić do wiadomości w KRLD jako dowód na to, że w innych państwach sami biedacy


@mateoaka: A po polsku xD

Dziurawych lub PRZETARTYCH spodni miało być ( ͡° ʖ̯ ͡°)