Wpis z mikrobloga

Wołam tylko tych, którzy o to prosili, bo nie mój wpis więc plusujących nie przywołam ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pkp #intercity #podroze

Nawiązując do wczorajszej sytuacji, którą opisał @Koliat miała ona rzeczywiście miejsce. Na peronie zostało kilka osób, ale stało się tak tylko i wyłącznie z ich własnej winy i z tego co wiem to nie będzie żadnych konsekwencji dla drużyny. Ale po kolei.

Pociąg relacji Wrocław - Białystok zatrzymał się na dłuższy postój na stacji Ostrów Wlk. ze względu na to, że agresywni pasażerowie zaatakowali panią konduktor no i drużyna wezwała odpowiednie służby, żeby tą sytuacją się zajęto. Pasażerowie zostali poinformowani o tym, że postój może potrwać dłużej niż planowo. Po pewnym czasie kierownik nadał komunikat, że przewidywane opóźnienie będzie wynosić 30 minut po czym, gdy wszystkie czynności związane ze spisaniem protokołów i odjazdem Policji zostały dokończone został nadany sygnał do odjazdu. Co do samego sygnału "wsiadać!" czyli tzw. RP 11 czyli gwizdnięcia to został on nadany kilka minut wcześniej. Nie ma obowiązku powtarzać tego sygnału, to po stronie pasażera jest wejście do pociągu po usłyszeniu gwizdka. Pociąg ruszył, a załoga była już w środku.

Zgodnie z ostatnimi nowościami w przepisach konduktor czy kierownik nie powinni już wychylać się przez drzwi, a jedynie patrzeć przez okno czy coś na peronie się nie dzieje w związku z tym nie zauważyli oni tych dziewczyn, które zostały.

Pytanie powstaje co dziewczynki robiły na peronie? A cholera wie xD. To, że pociąg szykuje się do odjazdu poza samymi sygnałami łatwo poznać po tym, że wszystkie pary drzwi są zamykane przez kierownika/konduktora, a następnie dopiero po tym akcie załoga wchodzi do środka. Druga sprawa to to co kieruje do wszystkich wykopków - w przypadku postoju nie wychodźcie do sklepu, na fajkę (palenie jest zabronione na peronie, czy dworcach więc jak coś takiego ja bym zobaczył to szybki telefon po straż miejską, sorry ale nie znoszę palaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)) czy też na spacer. A jeśli już koniecznie chcecie rozprostować nogi to trzymajcie się blisko konduktora na peronie.

Jak zawsze w razie pytań zapraszam do komentarzy czy na pw.
  • 18
  • Odpowiedz
@Shishu: Pewnie i tak większość zaintereoswanych Cię obserwuje :-) Z tego co zauważyłem jednak drzwi zamknęły się i pociąg też momentalnie ruszył, wtedy też widziałem dziewczynę co rzuca się w strone drzwi - jak już się zamykały.
  • Odpowiedz
@Shishu: jakim trzeba być zwierzęciem żeby zaatakować konduktora.
A powiedz mi bo kiedyś taka parka konduktorów na mnie wsiadła, że kupuje u nich bilet, a kasa otwarta (Poznań Główny here) to ja im tłumaczę, że kończę różnie zajęcia (nigdy zgodnie z planem, a wracam różnymi pociągami) i jak mam tramwaj to dojeżdża na styk na dworzec. A oni się spięli: co na styk, co to znaczy na styk. I brakowało żeby
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wejszlo nie lubią wystawiać biletów bo jak kontrola wsiadzie i sie okaze ze czesc biletow nie sprawdzona to na nic wymowka ze komus bilet sie sprzedawalo xD

Mi to lata bo mam swietne relacje z kontrolą ale Ci starsi sie ich boja xD
  • Odpowiedz
@Shishu:

Zgodnie z ostatnimi nowościami w przepisach konduktor czy kierownik nie powinni już wychylać się przez drzwi, a jedynie patrzeć przez okno czy coś na peronie

Kiedy to zmienili? Bo jeszcze niedawno normalnie widziałem jak wychylali.
  • Odpowiedz
@Shishu: oni nie byli tacy starzy, 30-40 lat max.
A jak kasa na dworcu zamknięta to kontrola też się czepia? :D Kiedyś jechałam TLK i ziomek mi wystawił bilet nie z Poznania Głównego tylko ze Wschodu gdzie kasa była zamknięta, myślałam że ulitował się nad studentką, ale to co napisałeś pozwala mi sugerować, że robił sobie dupochron przed kontrolą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@SKYFander starzy ciagle to robia ale jak sie wywala to nici z ubezpieczenia. Juz dobry rok

@Wejszlo niee, nie robi im to roznicy xD po prostu oni zwykle wsiadaja na pipiduwach zaraz za głównymi stacjami i wymowka ze ktos na poznamiu gl u nich bilet kupowal nie jest brana na powaznie xD
  • Odpowiedz