Wpis z mikrobloga

Cześć Mirosławy ! :)
Mam pytanie odnośnie WER Warszawa, ostatnio zamawiałem kilka paczek z AliExpress wartość max 130 zł w jednej paczce i wszystko przechodziło bez problemu i następnego dnia było wydawane do doręczenia po nadejściu do WER WWA(chociaż ta za 130 szła przez firme mymest w Polsce czy jakoś tak a pocztą polska max 50 zł wartości) tym razem czekam na paczkę o wartości 280 zł wraz z przesyłka są to nakładki na lusterka do samochodu. Paczka przyszła to WER WWA 05.06 i od tamtej pory na trackingu poczty i innych serwisach jej status to tak jak poniżej w załączonym zdjęciu aczkolwiek dziś zaintrygował mnie status śledzenia z Ali z tą samą datą i godzina co z poczty polskiej tylko tam jest status "rozpoczęto odprawę celną" czy mam się obawiać, że ta paczka zostanie tam zatrzymana ? Czy to jest już za duża kwota, żeby tą paczkę oclić czy nałożyć vat ? ( nie znam się na tym ) czy może po prostu będę musiał może przesłać dowód tego co jest w paczce i na jaką kwotę ? Trochę mnie to niepokoi, że paczka już leży tam prawie tydzień i niewiadomo co się z nią dzieje.. :( a ostatnio zamawiałem z niemieckiego ebaya sprężyny o wartości ponad 800 zł firma DHL i w 3 dni była u mnie.
#tracking #aliexpress #werwarszawa #sledzenie #pocztapolska
Duffiacz - Cześć Mirosławy ! :) 
Mam pytanie odnośnie WER Warszawa, ostatnio zamawia...

źródło: comment_byMB08jPnySlhahvwI3vNfquelLMxEAf.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Trochę mnie to niepokoi, że paczka już leży tam prawie tydzień i niewiadomo co się z nią dzieje..


@Duffiacz: i tu błąd, błędnie zakładasz sobie że ona może tam nadal być, wybrałeś wysyłkę pocztową więc czekaj spokojnie
  • Odpowiedz
@Andczej: No wiem, że te śledzenie nie zawsze działa tak jak powinno bo zdarzyło mi się raz, że przesyłka z PL do PL miała status przyjęto WER WWA dajmy na to, że tego 05.06 i tak do 07.06 a listonosz mi ją przyniósł właśnie tego 07.06 i dopiero jak odebrałem paczkę pokazały się pozostałe statusy paczki. Tak więc czekam dalej, pytanie czy jeśli w ciągu tylu dni nie pokazał się
  • Odpowiedz
Tak więc czekam dalej, pytanie czy jeśli w ciągu tylu dni nie pokazał się status, że przesyłka zatrzymana to już raczej powinna pójść dalej czy niekoniecznie ?


@Duffiacz: może być zatrzymana wciąż

czy kwota mieści się w tych granicach w których jest ok ?


dla zamówień wysyłkowych nie ma zwolnienia od VAT i każda przesyłka może być zatrzymana
  • Odpowiedz
@jarzzz: Trzymam kciuki, żeby przyszła jak najszybciej :) u mnie dwie poprzednie z Ali przez pocztę, które nadeszły do WER nastepnego dnia już były wydane do doręczenia bo do WER dotarły po południu a przy tej się trochę zawiodłem myślałem, że będzie rekord ale niestety bo z chin poprzez estonię szła tyle co leżała w WER. A na niej zależało mi najbardziej :( i co najlepsze, że zawsze ktoś był
  • Odpowiedz
@milo88: tym że taka przesyłka w każdej chwili może opuścić WER Warszawa (jeśli nie będzie zatrzymana) i nie ma o tym wpisu w trackingu, kolejny wpis to dopiero lokalny UP/FUP, a przesyłka może przechodzić przez inne WER, na przykładzie drogi do Krakowa pokonuja wtedy taką trasę: WER Warszawa -> WER Zabrze -> WER Kraków -> UP/FUP, nie zobaczysz tego w trackingu jeśli nie była zatrzymana, a przecież przesyłka nie teleportuje
  • Odpowiedz
@Andczej: A skąd niewtajemniczony w tajniki operowania poczty polskiej klient może o tym wiedzieć skoro poczta go o tym nie informuje? Przecież zapłacił za przesyłkę z trackingiem i spodziewa się, że taka usługa jest realizowana. Więc na podstawie ostatniego wpisu może zakładać, że właśnie tam znajduje się przesyłka. Poza tym, na niektórych przesyłkach w emonitoringu pojawia się status, że paczka została nadana dalej co może zasugerować klientowi, że w przypadku
  • Odpowiedz
A skąd niewtajemniczony w tajniki operowania poczty polskiej klient może o tym wiedzieć skoro poczta go o tym nie informuje?


@milo88: wystarczy podstawowa zdolność czytania ze zrozumieniem
http://emonitoring.poczta-polska.pl, tam jest taka informacja

Dla listów poleconych, przesyłek firmowych poleconych oraz Paczek MINI wyświetlane są informacje o dniu nadania i doręczenia przesyłek, bez
  • Odpowiedz