Wpis z mikrobloga

Cześc,
Polecicie jakiś plan treningowy dla zielonego w temacie ? nigdy nie ćwiczyłem pozza bieganiem od czasu do czasu.
Mam multisporta a więc mysle ze do 5 razy w tyg mogłbym odwiedzać siłownie po godzinie dziennie.
Jak na razie byłem 2 razy, to jedynie biegałem na bieżni bo nie wiedziałem zza co mógłbym się zabrać, z jakim obciążeniem i z jaką intensywnością.
Mój cel to zrzucenie nadwagi (około 11 kg) i wyrobienie mięśni ( aktualnie ich nie ma )
Z góry dziękuję.
#mirkokoksy #silownia #ulanydaxterpoker
  • 24
  • Odpowiedz
@DaxterPoker: przedewszystkim rób biceps na modlitewniku i wyciskanie na łydki. będą cię tu próbowali namówić na martwe ciągi ale ty się nie zgódź, bo połamiesz plecy
  • Odpowiedz
@DaxterPoker skoro chcesz aż 5 razy w tygodniu, to zrób sobie naprzemiennie treningi aerobowe i siłowe. Trzy razy bieżnia lub rower lub schody a dwa razy w tygodniu mięśnie :) bardzo fajny i szybki sposób na zrzucenie nadwagi i wyrobienie mięśni :) polecam książkę "spalaj tłuszcz, buduj mięśnie" Toma Venuto! Powodzenia :)
  • Odpowiedz
  • 0
@pantasmagoria nooo wlasnie cos takiego by mi najbardziej odpowiadalo.. Czyli np poniedzialek, sroda, piatek moglbym chodzic na silownie i tylko biegac na biezni/rowerek przez godzine.
A we wtorek i w czwartek co robic zeby miesnie wycwiczyc?
  • Odpowiedz
@DaxterPoker sprawdź sobie w necie trening ovwodowy. Jeśli to dla Ciebie początek przygody z siłownią, to na pierwsze kilka tygodni będzie super. Potem dopiero, jak nabierzesz wprawy, a trening stanie się rutyną, ustal sobie poszczególne dni na poszczególne partie mięśni. A gdybyś w dni anaerobowe (siłowe) czuł niedosyt, to np 15 minut na bieżni. Pamiętaj, żeby aeroby robić zawsze po siłowych ćwiczeniach, żeby mieć lepsze efekty :)
  • Odpowiedz
  • 0
@mocneAnaboliczne " Polecam 4 najbardziej podstawowe i złożone ćwiczenia :  Przysiad  Wyciskanie sztangi leżąc  Martwy ciąg  Podciąganie na drążku lub Wiosłowanie  3x w tygodniu.  Tylko tyle i aż tyle.  Wszędzie 4/5s po 10/12 powtórzeń.Może być stały ciężar." 4/5 s to przerwy pomiedzy seriami powtorzen?
No i ile serii takich cwiczen?
  • Odpowiedz
  • 1
@pantasmagoria bardzo mi sie podobają Twoje rady.
https://www.budujmase.pl/trening/trening-na-mase/6519-trening-obwodowy-na-mase-miesniowa.html
Trening zaproponowany na tej stronie jest dobrze opisany i sa ladnie przedstawione cwiczenia na YouTube.
Jednak zastanawia mnie, pisza ze nie moze byc przerwy pomiedzy ćwiczeniami, to mam zebrac wszystkie potrzebne sprzety dookola siebie (hantle, sztangaz obciążenia, laweczka) przed rozpoczęciem obwodow? Czy jak, przejscie od stanowiska do stanowiska to juz jakas tam przerwa :p
  • Odpowiedz
@DaxterPoker ja zaczęłam od obwodów na maszynach, bo bardzo bałam się sztangi i innych przyrządów (a najbardziej wstydu na silowni), dzięki czemu wyrobiłam sobie prostą sylwetkę i przyzwyczaiłam mięśnie do wysiłku.
Rzeczywiście między ćwiczeniami jest niewielka przerwa, kiedy przechodzisz z maszyny na maszynę lub kiedy zmieniasz ćwiczenie. Ważne jednak, żeby ta przerwa była rzeczywiście tylko do zmiany ćwiczenia, nie zaś do odpoczynku. Odpoczynek następuje dopiero między obwodami.
Na początek najłatwiej Ci będzie
  • Odpowiedz
@pantasmagoria: A czy mogła byś podać jakiś plan na obwody na maszynach ? naprawde nie wiem co na tych maszynach robić i w jakiej kolejności.
Trening Aerobowy to poprostu 45 minut biegania na bieżni czy też jakiś plan ?
  • Odpowiedz
@pantasmagoria: Od jutra zaczynam. Poniedziałek, środa, piątek - aeroby (rower, orbitrek, wioślarz).
wtorek, czwartek - obwodowy (jak nie podeślesz innego planu to spróbuje z tego linku co wstawiałem ) .
Mięśnie wytrzymają ? ;/
  • Odpowiedz
@DaxterPoker nie podeślę Ci planu na maszyny, bo nie znam Twojej siłowni :) ja wykorzystywałam to, co było na mojej. Po prostu szłam po kolei, na każdej maszynie 12 powtórzeń, 12 maszyn, przerwa i od nowa.
Jeśli chodzi o aeroby, to 45 minut będzie super (wcześniej się rozgrzej, później się rozciągnij), ale marszo -biegu. Chyba, że masz doświadczenie i biegasz już od jakiegoś czasu. Jeśli nie, to proponuję na każde 3,5 minuty
  • Odpowiedz
@pantasmagoria:
A więc świętuje mały sukces :)
5 dni = 5 treningów :D
zgodnie z planem, i dałem radę :)
Jedna
@patryk-laszkowski: No co może pójść nie tak ? Mam nadzieje że teraz będzie juz z górki :D
ALE, dzisiaj miałem dosyć demotywującą sytuację. Jeden ze stałych bywalców zapytał mnie jak trening ? I nawiązała się krótka rozmowa.
Gdy opowiedziałem mu jak wygląda mój plan treningowy, koks stwierdził, że poniedziałek
  • Odpowiedz