Wpis z mikrobloga

Fobia Społeczna niszczy nas jako ludzi, utrudnia proste banalne wrecz do wykonania rzeczy,kontakty miedzyludzkie, walka z nia jest jak walka z wiatrakami.. Bezskuteczna. Ile ja rzeczy przez #!$%@? fobia spoleczna przegralem, przegrywam i przegrywac bede, zazdroszcze tym co urodzili z fajnym charakterem, wesolym uosobieniem w ten sposob maja aure co przyciaga do nich ludzi. Gosc z fobia oddzialowywuje zle na innych ludzi przez co jest skazany na samotnosc.. Najgorsze w tym wszystkich jest brak zrozumienia ze strony tzw. normikow, oni tego nigdy nie doswiadczyli, niewiedza jak to jest kiedy Cie mozg blokuje w irracjonalny sposob w prostych kontaktach miedzyludzkich..

Przez fobie spoleczna zatracamy atrybuty ktora tworza słowo CZLOWIEK, stajemy sie aspoleczni i niezrozumiania przez innych, najgorsze w tym wszystkim sa rady normikow typu "wyjdz do ludzi", "znajdz sobie dziewczyne".. A czasy fejsbuka i instagramy poglebiaja w nas to jeszcze bardziej.. Czujemy sie gorsi i nie-akceptowani..

#przegryw #fobiaspoleczna #depresja ##!$%@? ##!$%@? #oswiadczeniezdupy
  • 9
@wielebny_: I tak nieźle jak ktoś umie funkcjonować z fobią, u mnie fobia doprowadziła do nerwicy która zmieniła się w ataki rzekomopadaczkowe. Teraz od stresu dostaje ataków jak przy padaczce a stres wywołuje głównie praca. Czyli nie mogę pracować a próbowałem się leczyć, przełamywać i lęk nie mija. Co ciekawe mniej się bałem na starcie pracy jak nie wiedziałem co i jak niż po kilku miesiącach jak już wszystko robiłem automatycznie.
@wielebny_ dlatego lepiej abyś nie miał dzieci nigdy bo być może czekałby je podobny los. Ja co prawda z fobii wyszedłem ale dzieci nie chcę mieć bo boję się o nie. Mam podstawy bo fobią o różnej sile dotknięty jestem ja, brat, siostra i ojciec.
@wielebny_ wiesz, w tym wyjdź do ludzi coś jednak jest, po trzech latach siedzenia w domu na bezrobociu, gadania tylko z kotami i babcią, siedzenia na kompie, poszedłem na studia dzienne, pal licho że byłem starszy niż reszta studentów. Co roku, mieszkając w akademiku, było coraz lepiej, coraz bardziej oswajalem się z ludźmi . Popiło się, gadało głupoty, otwierało , no i ludzie zaczęli zapraszać na popijawy itp. humor się poprawił, wyniki