Wpis z mikrobloga

W zeszłym tygodniu miałem okazję sprawdzić odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej z Oświęcimia do Krakowa. Jakby ktoś miał ochotę się tam wybrać to na moim blogu znajdziecie moje wrażenie okraszone zdjęciami, zapraszam :)

https://80dni.pl/wislana-trasa-rowerowa/

Jakie są Wasze wrażenie? Jakiś mirek jechał może ten odcinek? :) A może dalszą część za Krakowem ktoś zna? :)

#rower #rowery #wislanatrasarowerowa #oswiecim #krakow #velomalopolska #podroze #podrozujzwykopem
AvantaR - W zeszłym tygodniu miałem okazję sprawdzić odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej...

źródło: comment_oLxaIZG5HU4ryFBBCJB8tR89mGV8mwpk.jpg

Pobierz
  • 20
@AvantaR @tomosano: Taki jest plan - ale na razie chyba tylko Małopolska buduje. Generalnie to wzdłuż wszystkich większych rzek w Młp. mają być trasy + szlak wokół tatr; w tym roku będzie chyba skończony (albo prawie) VeloDunajec - oj, moim zdaniem widokowo to on przebije WTR ( w parze z SWT).

A na WTR wpadam często, przynajmniej na odcinek Łączany-Skawina bo blisko i 2-3h wystarczą żeby pośmigać po wałach. Mam plan
@AvantaR: Ja jechałem z dziewczyną jakoś tydzień temu i było super! Jedynie co nas zaskoczyło to okazało się że z Oświęcimia do centrum Krakowa Endomondo pokazało nam 87 km, a na znaku pisało że 60 i trzeba było popedałować ciut więcej niż się spodziewaliśmy. Ale trasa łatwa i przyjemna, szczególnie jeśli nie będzie wiało mocno w twarz.
@weland: pierwszy odcinek za Oświęcimiem jest chyba najdłuższym takim ciągłym odcinkiem po asfalcie. Musiałbym na mapę popatrzeć, moze wtedy bym oszacował ile to km.
@weland: Masz sporo takich asfaltów - generalnie ja najczęściej jeżdżę Łączany-Jeziorzany, pierwsze 10-12 km to asfalt na wałach (na początku niby zwykła droga, ale zerowe natężenie ruchu), dalej po mało uczęszczanych asfaltach przez Skawinę i hopkę w Tyńcu.

Ja planuję przetestować jeszcze wycieczkę pociągiem do Oświęcimia i powrót rowerem.