Wpis z mikrobloga

#gitaradiy #gitara #gitaraelektryczna
Humbucker 13kOM typowo pod most, sam nawijałem. Niestety napotkałem problemy konstrukcyjne i musiałem zamontować w otworze rezonansowym. I niestety jak na pozycję middle brzmienie jest niezadowalające (buczenie, #!$%@? średnica). Zaraz będę wiercił, mam nadzieję, że gitara się nie rozpadnie xD
Spróbuję wzmocnić listewki konstrukcyjne i nie naruszyć ich zbyt mocno.
Sory za syf, ale jeszcze jej nie doczyściłem po modyfikacjach
L.....T - #gitaradiy #gitara #gitaraelektryczna
Humbucker 13kOM typowo pod most, sam...

źródło: comment_21Qc864qAftp2JZwq5Dvld64klrWO1Ub.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@dhMichu: tzn. nie buczenie z sieci (typowy szum sieciowy), to wyeliminowałem. "Buczy" właśnie dlatego, że w obwodzie cewki robi się samoistny przester.
Struny przy mostku mają mniejszą amplitudę, dlatego tam idzie przetwornik z wyższą rezystancją. Na middle typowo idzie 5-6kOM zwykle, bo tam amplituda drgań jest większa i duża rezystancja nie jest potrzebna.
No nic, idę wiercić xD
  • Odpowiedz
@dhMichu: wiercić dziurę pod mostem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie żal mi gitary, bo to Yamaha F310 po przejściach, z 6 lat ma

@BeppoLevi: @m200a: @danielolbrychski: @wihajster-do-tentegesowania: @Michael_Scott:
Wrzucam próbkę czystego wyjścia z gitary, trub humb, tone na 0 ustawiony:
https://drive.google.com/file/d/1A5rAhavzHcYndwa5Qj0BUgajG2TT4Io6/view?usp=sharing

Będzie do porównania brzmienia przed i po zmianą.
Co do braku stroju to niestety nie stroi mi na progach i po
  • Odpowiedz
Co do braku stroju to niestety nie stroi mi na progach i po całej operacji wyslę ją do lutnika na regulację


@LM317T: jak mostek się przechyli to zobaczysz co to jest niestrojenie na progach XD Wierć jeśli i tak chcesz się jej pozbyć za jakiś czas.
  • Odpowiedz