Wpis z mikrobloga

Mireczki, góglam i góglam, ale bez podpowiedzi nie da rady. Chciałbym wizualizować dane na mapie Polski, np. jak na #picrel. Szukam jakiegoś narzędzia albo biblioteki, które by mi to umożliwiły w możliwie prostej formie. Preferowany R, ewentualnie Python.

Albo źle szukam, albo czegoś nie rozumiem, ale wygląda, jakby to był nie lada problem i być może nie ma darmowych, opensource'owych narzędzi. Jak to możliwe? Podpowiecie, w którym kierunku iść, żeby mieć szansę wyjść z efektem takim, jak z obrazka?

#rstudio #python #datascience #wizualizacjadanych #statystyka #analizadanych
kurp - Mireczki, góglam i góglam, ale bez podpowiedzi nie da rady. Chciałbym wizualiz...

źródło: comment_Hcx9sFhrOsC92eevZmMPc8Bd2XufPlp0.jpg

Pobierz
  • 14
@kurp: robiłem coś podobnego ostatnio dla swojego miasta, to była inspiracja

link

technologia to python ale to daje też większe możliwości, do prostych i darmowych wizualizacji polecam tableau public
@czarnobiaua Tak, wielkie dzięki! Dzięki @Suchar_Strasburgera (thx!) namierzyłem już Twój tag i FAQ do obrazków (nawiasem, przejrzałem i oplusowałem kilkadziesiąt ciekawych mapek, dzięki!). Zerkałem na QGIS, ale będę musiał jeszcze popatrzeć głębiej na kwestie licencyjne, bo nie tylko prywatnie chciałbym korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na razie walczę z nudniejszym projektem, ale dzięki za wskazówki. Zebrałem, poukładałem, na końcu dam znać, dokąd zaszedłem, jeśli będzie się czym pochwalić