Wpis z mikrobloga

Kładę w domu płytki (90m2) wszędzie będą takie same. zastanawiam się nad dylatacjami. Glazurkarz mówi mi że w progach zastosujemy listwy dylatacyjne, ale jednak wolałbym ich uniknąć, jednak ze względu na podłogówkę chyba nie da rady. Mozecie mi zaproponować ciekawe nie rzucające się w oczy rozwiązanie? większość listw które oglądałem wygląda podobnie.
Druga sprawa to czy ktoś stosował fugę epoksydową atlas na podłogówkę? Wiem, że epoksydowe ogólnie nie są zalecane, ale atlas nawet w karcie ma możliwość stosowania na podłogówce.
#budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #glazura
  • 3
  • Odpowiedz
  • 1
@Luks_x dylatacje możesz zrobić z dwóch listew aluminiowych do wykańczania narożników. Wyjdzie taka grubsza figa z licowa z płytkami.
  • Odpowiedz
@darek-jg: tak będzie zrobione na środku salonu gdzie dylataca przechochodzi, ale pozostają kwestie dużych powierzchni poszczególnych pomieszczeń które kończą się w drzwiach, tam raczej powinno mocno pracować, a takie coś daje listwa. Jeszcze mi mówił o listwach dylatacyjnych które wyglądają jak szeroka fuga i wypełnione są jakimś plastycznym tworzywem, ale jeszcze ich nie znalazłem.
  • Odpowiedz