Wpis z mikrobloga

Halo dzień dobry.
Poszukuję sensownej patelni grillowej (powiedzmy do 150zł), czy znajdzie się na sali ktoś kto używa i poleca jakąś konkretną? Opinii na necie zbyt wiele o tym wszystkim nie ma, dotychczas jechałem na patelni z ambition ale już jest zużyta dość mocno.
Ewentualnie myślałem o jakimś opiekaczu / grillu kontaktowym zamiast tego, jest sens iść w takie urządzenie?
#gotujzwykopem #kuchnia #grill
  • 26
  • Odpowiedz
@vomalio: Lepiej jak na patelnii :) Oczywiście nie kupuj jakiegoś pierdka z lidla za 5 dych.

Ja mam jakiś sprzęt z Tefala, 1.6kW, karkówka wychodzi lepsza jak z normalnego grilla.
  • Odpowiedz
Ja mam jakiś sprzęt z Tefala, 1.6kW, karkówka wychodzi lepsza jak z normalnego grilla.


@foxbond: zazdro, ja swojego grilla nienawidzę, a 5 dych nie kosztował (,)
@vomalio
  • Odpowiedz
@foxbond: ceny trochę zabójcze, od 250 do 700 cebul :|
myślę że do rozważenia jest to, tylko kwestia znalezienia miejsca w już zawalonej kuchni xD
@matra: no ja właśnie już kilka patelni takich za mniej niż 50 cebul zajechałem, jak były promocje w kaufie na patelnie ambition to brałem jak głupi, a teraz powoli wymieniam na tefala bo gunwo totalne XD
  • Odpowiedz
ceny trochę zabójcze, od 250 do 700 cebul


@vomalio: Ej, minimum 4-5 stówek bym dał, jak chcesz wydać mniej to moze lepiej sie nie ładuj w sprzęt tylko lepszą patelnię kup. To jest sprzęt na lata (kilkanaście lat minimum, a i można tylko płyty wymienić i dalej będzie służył)
  • Odpowiedz
@vomalio: jak dla mnie tefal ssie pałę, ale co komu pasuje. Moja to chyba jakiś noname, no ale ja też jej nie katuję, raz na kilka tygodni użyję i tyle. Grilla mam o (ówczesnej) wartości coś 300 czy 350zł i wszystko co mięsne do niego przywierało, bez względu na to czy płytki były natłuszczane czy nie, a na płytkach po smażeniu tworzył się biały osad i to nie tylko mi
  • Odpowiedz
tefal ssie pałę

wszystko co mięsne do niego przywierało


@matra: No do tego mojego to nawet jak nie posmaruję to baaardzo rzadko kiedy coś przystanie :)
  • Odpowiedz
@foxbond: no właśnie się zastanawiam czy nie byłoby warto zainwestować, bo można zawsze zrobić karkówkę z grilla bez grilla ( ͡° ͜ʖ ͡°) i też uważam że tych najtańszych nie ma co brać
ale właśnie, pozostaje kwestia tego co napisała @matra: nie przywiera ci mięso do tego? Większość patelni grillowych tak u mnie działa że niezależnie czy z tłuszczem czy bez, przywiera wszystko jak
  • Odpowiedz
@matra: to co ty masz za wynalazek, coś od chińczyka? :P bo wszyscy się chwalą nieprzywierającymi powłokami. Podasz firmę żebym wiedział od czego trzymać się z daleka?
@foxbond: nieźle mnie uprzedziłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to dobra wiadomość, kusisz mnie
  • Odpowiedz
@vomalio: ja mam grill elektryczny, ale za niecałe 200 złotych, a nie 300-400 zł i w sumie aż tyle to bym chyba za tego typu sprzęt nie dała. Mam dokładnie ten model, używam często, smażę burgery, wspomnianą karkówkę, kurczaka, czasami jakieś warzywa - paprykę czy cukinię, tościki wiadomo. Ogólnie jestem zadowolona i nic złego się nie dzieje. Płytek nigdy niczym nie smaruję, tostów nie smaruję z zewnątrz żadnym masłem ani
  • Odpowiedz
@Heheszkara: Nic więcej :) Kwestia z czego wykonane są płyty grzejne, wielkość, moc i rozłozenie grzałek, mechanizm "zamykający" że tak powiem. Dalej to oczywiście wielkość urządzenia, materiały z czego jest wykonany. No i za markę też trzeba co nieco zapłacić :)

A i ja jeszcze mam oddzielny termostat góra/dół, to raczej nie jest standard.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Heheszkara chyba muszę się przejść do sklepu zobaczyć jak to wygląda w rl.
Właśnie ogólnie myślę o grillu przez to że można fajnie ścisnąć mięcho i szybko je przygotować.
Długo trwa nagrzewanie takiego grilla? Nie ma jakichś większych problemów z utrzymaniem czystości? W zasadzie ostatnie urządzenie tego typu miałem za darmo z jakiegoś pokazu I nawet płytek się nie dało zdjąć xDD
  • Odpowiedz