Wpis z mikrobloga

@unicycle-qxy: @Jade: Ja tam za taksówkarzami nie przepadam, ale jeśli ktoś ma normalne koszty działalności bo nie chce mieć problemów to poniżej pewnej kwoty nie zejdzie i tyle. Konkurencja jest dobra kiedy jest zdrowa i działa na tych samych zasadach, a nie kiedy Ty płacisz zus, jakies licencje i podatki i żeby wyjść na zero musisz zarobić tyle ile oszust, żeby godnie żyć.

Jak ktoś nie rozumie tego z perspektywy
@Arrival: Ale na przyklad w Rumunii, gdzie poziom życia i zarobki są na porownywalnym poziomie da się zejsc w okolice 1.5zl/km bez oplat poczatkowych i taryf nocnych. I można, a taksowki jeżdżą jedna za drugą.
@dawid110d: jeżeli zacznie wpływać coraz więcej takich zawiadomień, że studenci robią sobie 'nielegalne taksowki' to będą się musieli wziąć za to
A zapewne zacznie wpływać, znając taksówkarzy
@unicycle-qxy: No ale przecież rynek jest w miare otwarty. Rzeszów to nie Nowy York, jak ktoś uważa, że mu się domknie transport ludzi za te 1,5 zł to może w każdej chwili uruchomić taki biznes. Ja się zgadzam z tym, że da się jeździć taniej. Nie znam rynku taxi na tyle, żeby się wypowiedzieć dlaczego nie powstaje sensowniejsza konkurencja, ale jakiś powód jest. Może jeżdżąc za 1,5 zł zostanie Ci po
@Arrival: Masz racje. Ale na przyklad @Jade placi za kurs po miescie 100zl, ja z centrum do domu place 70zl (mieszkam w rzeszowie), a tym 'studentom' oplaca sie to robic za 10zl (takie są podobno stawki po miescie). Przebitka złotów jest potężna. Fajnie gdyby udalo sie znalezc zloty srodek w tej kwestii.
@dawid110d w sumie ciekawe czy pisząc tekst ,, jade powiedzmy o 12 z miejsca x do y jeżeli jest ktoś chętnu prosze o kontakt na pw,, jest legalne? Po kursie normalne jest to że oferuje sie zwrot za paliwo a kto komu udowodni że na tej trasie auto nie spaliło paliwa za 10 XD. W sumie tak działa bla bla car to co wszystkich zaczną karać.
Ale na przyklad @Jade placi za kurs po miescie 100zl, ja z centrum do domu place 70zl (mieszkam w rzeszowie), a tym 'studentom' oplaca sie to robic za 10zl (takie są podobno stawki po miescie). Przebitka złotów jest potężna.


@unicycle-qxy: Nie wiem gdzie tyle płacicie i skąd, ale mieszkam równo przy granicy miasta i wracając po nocy taxi np. z rynku, wychodziło mi zawsze z 20-30 złotych. 50-100 zł to jakiś