Wpis z mikrobloga

Jednym z najbardziej kłamliwych zabiegów retorycznych jaki stosują chrześcijanie oraz prawica jest mówienie na boga w islamie "Allach" co po arabsku zwyczajnie oznacza Bóg (a arabscy chrześcijanie w modlitwach też używają słowa Allach, bo modlą się po arabsku). To tak jakby mówić w mowie potocznej, że katolicy wierzą w Goda albo Herrgotta.

Nie ważne ile krasomówstwa zastosujecie to na końcu dnia i tak wierzycie w to samo bóstwo.
#neuropa #4konserwy #islam #chrzescijanstwo #katolicyzm
  • 33
@Majk_:
Ja to wiem i nawet księdzu to tłumaczyłem, i przyjął to do wiadomości z zainteresowaniem.

Ja jako chrześcijanin wiem o tym że, prawosławie, jehowi, muzułmanie wierzymy w tego samego Boga, tylko rożna droga do niego jest.

A to że w imię Boga zabijają no cóż:

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona
@Doment
@Majk_ Tak na serio to nie jest ten sam bóg. Nawet bóg chrześcijański nie jest tym samym co bóg żydowski. Mimo tych samych niektórych ksiąg czy proroków. Podstawy wiary są zbyt różne. Bóg chrześcijański jest święta Trójcą. Nie przypominam sobie żeby bóg żydów czy muzułmanów przyszedł na świat w postaci swojego syna i umarł za grzechy ludzi. To zupełnie inne istoty. Mówiąc kolokwialnie 3!=1
@To_ja_moze_pozamiatam:

Nie rozumiesz istoty Boga chrześcijan, w Starym Testamencie jest napisane o przyjściu Jezusa i że nie będą chcieli w niego uwierzyć i go zabiją.

Święta Trójca to nie są 3 Bogowie ale 1 Bóg występujący w 3 różnych postaciach.

Trzy Osoby Boskie to wewnętrzne życie jednego Boga. Różnią się one od siebie pochodzeniem, ale mają tę samą naturę, czyli rację tożsamości i działania. I dlatego każda z nich w równym
@To_ja_moze_pozamiatam:
Nie robią żadnej różnicy, - przeczytaj sobie Stary Testament - najlepiej studiując oryginalne znaczenie słów a sam się przekonasz .

W Starym Testamencie masz jasno napisane że przyjdzie Jezus a oni tego nie pojmą, i tak jest, pogadaj z muzułmanami którzy na chrześcijaństwo przeszli - a wyjaśnią Tobie błędy rozumowania islamu.

1000 stron ST przeraża, więc zacznij chociaż od youtube i wyjaśnienia znaczenia Świętej Trójcy.
@Doment ale co to ma do rzeczy?? Mówimy o różnicach bóstw w obu religiach a nie ktoś wersja jest prawdziwa. Dla muzułmanina ten zapis w ST nie ma przecież znaczenia. Co mają do tego nawróceni muzułmanie? Ponawiam pytanie- co odpowie muzułmanin spytany o boskość Jezusa? A co odpowie na to chrześcijanin? Jeden uzna go za Boga a drugi nie- oczywista różnica. Obie religie wierzą w kogoś innego.