Wpis z mikrobloga

Dlaczego drukarka laserowa brudzi papier? :D Jest to brother DCP-9020CDW.
Co może powodować taki efekt? Mam możliwość kupna takiej drukarki za 100zl i chciałbym się dopytać czy warto ryzykować i naprawić(bardzo mnie kusi ponieważ jest to kolorowa laserówka za 100 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) #cebula
Nigdy laserówki nie miałem dlatego was się pytam jako ekspertów( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #kciochpyta #drukarki #it #hardware
Czarcz - Dlaczego drukarka laserowa brudzi papier? :D Jest to brother DCP-9020CDW.
C...

źródło: comment_gyrFnOF09yiTI5kFucF3WogoZT4w0uqQ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Czarcz: na moje oko bęben do wymiany.
Czy się opłaca to zależy od Twoich zasobów pieniężnych i tego jak często i dużo drukujesz.
Drukarka jest sprzętem laserowym kolorowym czyli obsługuje 4 pojemniki tonera, na przykładzie moich zamienników każdy z tych pojemników kosztuje 119,99 zł, czyli za komplet 479,96. Dodatkowo po wydrukowaniu 16000 stron należy wymienić bęben.
Ceny eksploatacji podejrzysz na mojej stronie: https://www.drtusz.pl/tonery-do-brother-dcp-9020-cdw-zamienniki-oryginalne-c-20422027502.html

Pozdrawiam, Rudy z DrTusza
  • Odpowiedz
@drtusz: o proszę, aż się podczepię. Brother dcp j105 za ~550 zł i do tego tanie tusze, czy może jest coś tańszego co ma równie tanie zamienniki?

Ciekaw jestem zdania kogoś kto jest na bieżąco. Ja osobiście sobie brothera chwalę ale za mojego 152w dalem 350 a nie 550 jak teraz chodzą podobne modele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@p4wl: szczerze to jest tak, że producenci dają konsumentom tanie sprzęty drukujące, ale potem koszą na ich późniejszej eksploatacji, zatem kupując drukarkę należy sugerować się eksploatacją. Lepiej dołożyć do drukarki, a potem nie płakać, że tusze/tonery drogie.

Najlepiej w eksploatacji wychodzą drukarki CISS.

1. Canon g3400
Wielofunkcyjna (czyli drukowanie, kopiowanie, skanowanie), ma Wi-Fi, drukuje w świetnej
  • Odpowiedz
@Kylphi: @drtusz: @choramuchomora: @adgebworthy:
Zgadłeś padła nagrzewnica. Jest pytanie można jakoś ją zregenerować czy lepiej wymienić cały moduł? Drukarkę kupiłem za 100zł dla zabawy i ćwiczenia swojej wiedzy?(sam nie wiem).

PS. Nie ukrywam miło spędziłem trochę czasu ucząc sie budowy drukarki i szukając rożnych informacji o niej
  • Odpowiedz
@Czarcz: Można zregenerować. Katalog części nie ma jednak rozpisanych poszczególnych elementów więc musisz sam poszukać. Cały fuser można dostać pod numerem LY6754001

Jak wyjąć fuser znajdziesz w service manualu. Potem możesz go rozłożyć sprawdzić dokładnie co się rozsypało i szukać pojedynczych części.
  • Odpowiedz