Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirableki, Wy się znacie na wszystkim, to może mi poradzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Robię właśnie porządki z butami, wszystkie już wyprałam mydłem do skór i czas na pielęgnacje. I kurde zapomniałam jaka była kolejność. ()

Najpierw impregnat w sprayu, czy najpierw pasta? Bo w necie jedni piszą tak, a inni na odwrót. Wydaje mi się, że pół roku temu najpierw nakładałam delikatny balsam do skór, potem impregnat w sprayu, a na końcu pastowałam. Może się orientujecie jaka jest najlepsza kolejność?

#pytanie #modameska #modadamska #buty #logikarozowychpaskow
  • 16
@nika_blue: Bezbarwny krem, uwalnia skórę od nałożonych wcześniej środków silikonowych oraz szkodliwych preparatów. Preparat oparty na wosku pszczelim oraz oleju z norek, odnawia, chroni oraz odżywia skórę, nie powodując uszkodzeń nawet najbardziej delikatnych wykończeń. Renowatora należy użyć kilka razy w roku.
@nika_blue: renowatora nie warto kupować, takie samo zadanie spełni krem jeśli dobrze wyczyścisz but z pozostałych środków.
@CensoreD: Mówienie, że renowator uwalnia skórę od wcześniejszych środków jest idiotyzmem. Mylisz renowator z renomatem, który prawie jest 100% acetonem
@CensoreD: ok, to sobie dokupię takie coś, myślałam, że samo mydło wszystko zmyje :) A orientujesz się może co zrobić z nietypowanymi butami? Bo mam jedne skórzane szpilki które mają dziwną powierzchnię. Jak by taki "popękany" błyszczący kolorowy lakier. Więc większość buta jest błyszcząca, ale te "pęknięcia" są jak by zamszowe i matowe. Więc za bardzo pasty na to nie nałożę, a też płyn do zamszu na błyszczący lakier to chyba
@DooWo: no i widzisz, właśnie taki zestaw mam, ale nie wiedziałam jaka kolejność, dzięki :) tłuszcz też jakiś mam, ale właśnie na zimę bardziej go używałam tylko do butów na śnieg