Wpis z mikrobloga

@Grzbiet kilka razy do roku wyjeżdżam zagranicę i od czasów schengen zdarzyła mi się tylko jedna 10-sekundowa kontrola dowodu tożsamości. I tyle. Nawet nie pamiętam czy to była straż graniczna czy po prostu policja kogoś w tym rejonie szukała. Nie masz sie czym przejmować.
@wykopowy_brukselek: @grandmasterRob: Pytam głownie dlatego, że w przypadku przewozu alkoholu lub papierosów istnieją przepisy mówiące o tym jaką ilość mogę ze sobą maksymalnie zabrać. W przypadku liquidów epapierosowych nic na ten temat nie znalazłem. Nie wiem czy jest to w jakikolwiek sposób uregulowane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grzbiet: zależy od kraju, generalnie litr to ja w samolocie wożę w rejestrowanym po Unii i nawet tam nikt bagażu nie sprawdza, w samochodzie tym bardziej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Grzbiet: to spokojna głowa. Jechalem sindbadem i mieliśmy kontrolę na wjeździe bo był jakiś szczyt w dojczach. Sprawdzili dowody wybranym osobom, jakiś gościu mandatów nie miał opłaconych to go zawineli. Przy tych większych autokarach kontrola odbywa się z psem który wącha bagaże i tyle. Ja sam przewoziłem wtedy 2 litry bazy i z litr gotowych.