Wpis z mikrobloga

@Rutyna_To_Kreatyna: wlasciwie to musisz odpowiedziec sobie na pytanie czy chcesz zeby mial podswietlenie ekranu czy nie
bez podswietlenia to musisz miec jakies swiatlo na zewnatrz czyli albo czytasz w dzien albo z lampka w nocy, a z podswietleniem to mozesz gdzies w nocy w pociagu, autobusie na biwaku czy gdzie tam chcesz gdzie nie ogarniesz sobie swiatla

bez wzgledu na to czy chcesz taki czy taki to do wyboru masz praktycznie
  • Odpowiedz
Ja polecam Pocketbook Touch Lux 3. Używam już ponad rok i do tej pory świetnie się sprawuje. Ma równomierne podświetlenie, znikome zjawisko "ghostingu" oraz wszelkie możliwości personalizacji (wgrywanie swoich czcionek itp.). No i świetnie nadaje się do Legimi (chociaż sam nie używam).
  • Odpowiedz
@Rutyna_To_Kreatyna: dokladnie nie wiem ale to sa umieszczone w jakims miejscu tasmy led czy cos takiego ktore oswietlaja ekran, nie od spodu tylko wlasnie gdzies od boku, po prostu oswietlaja to co sie wyswietla na ekranie, tak jak lampka albo zarowka w pokoju
  • Odpowiedz
@Rutyna_To_Kreatyna: Wspomniany Kindle Paperwhite 3 to bardzo dobry wybór (stosunek jakości do ceny). Warto kupić w czasie romocji cenowych. Rok temu była taka (http://cyfranek.booklikes.com/post/1569668/kindle-paperwhite-3-i-kindle-voyage-w-letniej-promocji-taniej-nawet-o-40-eur) z okazji początku lata. Może i teraz zrobią podobną.
Jednak gdybyś się przymierzał do korzystania z wypożyczalni Legimi w bibliotece (http://cyfranek.booklikes.com/post/1585615/legimi-w-bibliotece-za-darmo), to tu sprawdzi się najlepiej PocketBook (np. Touch HD lub Touch 2). Tu więcej o Touch HD: http://cyfranek.booklikes.com/post/1610596/pocketbook-touch-hd-wypozyczalnia-legimi-w-trybie-wysokiej-rozdzielczosci
  • Odpowiedz
@Rutyna_To_Kreatyna: Wszyscy rekomendują Kindle jako domyślny wybór a ja Ci polecę PocketBooka (model wybierzesz sobie według preferencji). To bardziej "otwarte" rozwiązanie i lepiej się sprawdza na naszym rynku, gdzie z Amazonu mało kto korzysta
  • Odpowiedz
@Rutyna_To_Kreatyna: Ja mam kundla PW3, taki trochę srajfon wśród czytników, obsługa PDF dupy nie urywa: wystarcza żeby wyświetlić instrukcję do jakieś planszówki czy inne gówno ale do normalnego czytania to jedynie normalne pliki tekstowe.
Kindle nie obsługuje jednego z dwóch głównych formatów: nie jestem pewien czy trzeba konwertować z EPUB do MOBI czy odwrotnie. Nie ma to większego znaczenia bo w środku to i tak to są zwykłe pliki XML więc
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Kindle bez konwersji otwiera właściwie tylko .mobi + plaintext. Nie wiem jak z pdfami teraz, dwa lata temu radził sobie dość słabo. Wiem, że jest Calibre ale to jednak dodatkowy krok. Największą siłą kindle jest to, że można sobie synchronizować ksiązki z Amazonem ale tak jak napisałem w Polsce mało kto z tego korzysta.

Pocketbook (TL3 w tym wypadku) bez konwersji otwiera wszystkie popularne formaty, w tym .epub. Renderowanie PDF
  • Odpowiedz
@olewales:

Kindle bez konwersji otwiera właściwie tylko .mobi + plaintext.


Kindle gdy przesyłasz po kablu otwiera MOBI, AZW, PDF i TXT. Jak prześlesz mailem jak robi większość ludzi bo po prostu wygodniej to otwiera też DOC, RTF, HTML.

Obsługa EPUB? A na co to komu jak to samo co MOBI. We wszystkich księgarniach jak masz epub to masz też mobi. Konwersja jest prosta i bezproblemowa bo MOBI i EPUB to de
  • Odpowiedz