Wpis z mikrobloga

Hej ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Składam komputer (Ryzen 2600x, RX 580 8GB z Asusa) i mam problem z wyborem płyty głównej.
Chciałbym wziąć jakąś z tych nowych czyli x470, ale nie wiem która będzie dla mnie odpowiednia.
Jak będę korzystał z komputera? Głównie do grania, słuchania muzyki (mam całkiem niezłe głośniki, więc fajnie jakby płyta miała dobry audio chip) i używania podstawowych programów. Nie mam zamiaru bawić się w podkręcanie procesora. Wygląd płyty mnie również nie interesuje.
Za parę lat pewnie będę chciał wymienić procesor na lepszy jak i kartę graficzną.

Ceny płyt X470 na Ceneo wyglądają następująco:
- BIOSTAR Racing GTN 500 zł
- MSi Gaming Plus 550 zł (Pro nie uwzględniam, bo z tego co wiem tylko różni się wyglądem i dlatego jest droższa)
- GIGABYTE AORUS Ultra Gaming 620 zł
- ASROCK Master SLI 666 zł
- ASUS TUF Plus Gaming 685 zł
- BIOSTAR Racing GT8 735 zł
- ASROCK Fatal1ty Gaming K4 739 zł
- MSi Gaming Pro Carbon 772 zł
- ASUS Prime Pro 807 zł
- ASUS ROG Crosshair VI Hero 900 zł
- ASUS ROG Strix Gaming 907 zł
- GIGABYTE AORUS Gaming 7 1068 zł
- MSi Gaming M7 1148 zł
- ASROCK Taichi 1200 zł
- ASUS ROG Crosshair VI Extreme 1330 zł

Mam nadzieję, że mi cumple doradzicie, bo utknąłem w tej kwestii.
Zagraniczne strony wiele mi nie pomogły, a długo spędziłem na czytaniu różnych opinii.

#pcmasterrace #komputery
  • 47
@Lurid: PS: Mała korekta. Dopatrzyłem się, że ASUS ROG Crosshair VI Hero i Extreme mają chipset x370. Byłem przekonany, że mają x470, bo tak często ich nazwy przewijały się na zagranicznych stronach. W takim razie chyba odpadają? Czy są na tyle dobre, że warto je wziąć pod uwagę? PS2: Ten ASROCK Taichi za 1200 zł jest w wersji Ultimate. Zwykły Taichi jest już nie do dostania.
@Krecior15: Przeczytałeś mój post? :d Napisałeś, że byle tańsza płyta główna się nada jak nie kręci się procesora. Według Ciebie powinienem wybrać najtańszą z wymienionych przeze mnie opcji?
@Krecior15: Przeczytałeś mój post? :d Napisałeś, że byle tańsza płyta główna się nada jak nie kręci się procesora. Według Ciebie powinienem wybrać najtańszą z wymienionych przeze mnie opcji?


Tak
@Krecior15: Bo możesz? Istnieje coś takiego jak bezinteresowność. Jak ja znam się na jakimś temacie i ktoś mnie pyta to chętnie mu doradzę by np. dobrze zainwestował swoje pieniądze czy nie popełnił jakiegoś błędu. Chyba, że ktoś jest chamski i wiem, że nie doceni mojej pomocy. No ale są ludzie i buce. Mam nadzieję, że Ciebie też ktoś będzie chciał kasować za każde pytanie w temacie o którym niewiele wiesz. @
@Lurid każdy każdego kasuje na hajs i to gruby pod warunkiem, że możesz bez żadnych oporów powiedzieć, że jesteś w tym dobry.

Dla przykładu gdybym miał kupować auto to bez oporów wziąłbym kogoś kto się zna, żeby pojechał ze mną i osobiście mi doradził.

Dobra informacja jest w cenie i tyle. A jak ktoś chce robić dla kogoś za darmo to jest frajerem, którego rąbią w dupę na sucho...
@Lurid: Jeśli idziesz w X470 to naprawdę nie ma tutaj jakiejś wielkiej zagwozdki, bo dosłownie wszystkie z nich mają bardzo mocną sekcję zasilania. Wybieraj biorąc pod uwagę portfel i funkcjonalność i ew. jakość wykonania no i wygląd. Taichi zwykła byłaby ekstra i radzę się rozejrzeć jeszcze za nią, ale jeśli faktycznie nie planujesz podkręcać to ASRock Master SLI (albo Master SLI/ac jeśli chcesz wbudowane wi-fi) albo GIGABYTE AORUS Ultra Gaming czy
jak nie masz zamiaru bawić się w podkręcanie itd, to po prostu poleć po taniości od siebie dodam że polecam ogólnie płyty z firmy Asus, sam mam prime b250 plus i nie narzekam.
@Krecior15: Nie, nie każdy każdego kasuje. Chyba, że obracasz się wśród ludzi którym pieniądze przykryły oczy.
Frajerami są osoby, które przeliczają wszystko na złotówki.