Wpis z mikrobloga

Hej ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Składam komputer (Ryzen 2600x, RX 580 8GB z Asusa) i mam problem z wyborem płyty głównej.
Chciałbym wziąć jakąś z tych nowych czyli x470, ale nie wiem która będzie dla mnie odpowiednia.
Jak będę korzystał z komputera? Głównie do grania, słuchania muzyki (mam całkiem niezłe głośniki, więc fajnie jakby płyta miała dobry audio chip) i używania podstawowych programów. Nie mam zamiaru bawić się w podkręcanie procesora. Wygląd płyty mnie również nie interesuje.
Za parę lat pewnie będę chciał wymienić procesor na lepszy jak i kartę graficzną.

Ceny płyt X470 na Ceneo wyglądają następująco:
- BIOSTAR Racing GTN 500 zł
- MSi Gaming Plus 550 zł (Pro nie uwzględniam, bo z tego co wiem tylko różni się wyglądem i dlatego jest droższa)
- GIGABYTE AORUS Ultra Gaming 620 zł
- ASROCK Master SLI 666 zł
- ASUS TUF Plus Gaming 685 zł
- BIOSTAR Racing GT8 735 zł
- ASROCK Fatal1ty Gaming K4 739 zł
- MSi Gaming Pro Carbon 772 zł
- ASUS Prime Pro 807 zł
- ASUS ROG Crosshair VI Hero 900 zł
- ASUS ROG Strix Gaming 907 zł
- GIGABYTE AORUS Gaming 7 1068 zł
- MSi Gaming M7 1148 zł
- ASROCK Taichi 1200 zł
- ASUS ROG Crosshair VI Extreme 1330 zł

Mam nadzieję, że mi cumple doradzicie, bo utknąłem w tej kwestii.
Zagraniczne strony wiele mi nie pomogły, a długo spędziłem na czytaniu różnych opinii.

#pcmasterrace #komputery
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amasugiru: Spoko :] A jakąś obudowę byś polecił? Nie musi mieć szybki ani być jakoś bajerancka. Byle dobrze się sprawowała i nie grzały się w niej komponenty. Ludzie polecają niedrogą Silentium Aquarius X70. Co sądzisz?
  • Odpowiedz
@Lurid: O Aquariusach różne opinie słyszałem, ale większości podchodzi.

Zawsze można wziąć świetną serię Carbide (400R ma cenę aquariusa mniej więcej) od Corsaira.
  • Odpowiedz
Dzięki. Dziś pewnie już wszystko zamówię. Nigdy nie składałem komputera, potrzebuje jakichś specjalnych narzędzi? Powinienem zakupić też pastę termoprzewodzącą, termopady czy sprężone powietrze w sprayu?
  • Odpowiedz
@Lurid: Pastę dostaniesz w zestawie z prockiem, ogólnie kupne są lepsze, są takie specjalne narzędzia do kołków dystansowych, tylko nie wiem jak się nazywają. Oprócz tego standardowo wkrętak, i chęci! :D
  • Odpowiedz