Wpis z mikrobloga

Mireczki, chcę odstawić kawę i zacząć swoją przygodę z #yerbamate. Od yerby oczekuję przede wszystkim dobrego pobudzenia. Mógłby ktoś doradzić, czym kierować się przy doborze akcesoriów i jaką yerbę na początek kupić? Dodam, że nie jestem wybredny, lubię gorzkie smaki, cukru nie używam wcale, stąd też nawet wyjątkowo specyficzne rodzaje yerby nie powinny być mi straszne.
#yerbamatewykopclub
  • 5
Zazwyczaj poleciłbym coś łagodnego na oswojenie (coś typu Mate Green, albo jakieś smakowe), ale jeśli rzeczywiście nieobce Ci mocne smaki, to poszukaj na Allegro próbek, zamów sobie kilka saszetek i posmakuj. Mimo wspólnego mianownika różne yerby mogą się od siebie dość zdecydowanie różnić, kwestia dopasowania.
Jeśli chodzi o akcesoria, to najważniejsza jest bombilla, naczynie to sprawa drugorzędna - ja od prawie dwóch lat zaparzam yerbę w zwykłym kubku z uszkiem.
@Tehnikolor: Tak, jak najbardziej. Ja swoją wybrałem na chybił trafił, wziąłem to, co było, z niższej półki cenowej. Ona ma przede wszystkim filtrować napar, tylko tyle. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ją kupisz, popróbujesz różne yerby i przypadnie Ci to do gustu, to dopiero wtedy kupuj sobie te różne matera, piękne bombille itd.