Wpis z mikrobloga

@Szasio katania jest dość specyficznym miastem raczej przemyslowo portowym, ma bardzo fajny ale trudny klimat. Polecam przejść się rano na targ rybny, pozwiedzać katedrę i okolice starego miasta, poza tym trzeba wynająć auto na lotnisku i pojechać do Taorminy i/lub Syrakuz. Fajną atrakcją wydaje się też wjazd na Etnę, choć sam nie byłem
@Mulek05 Katania sama w sobie nie jest brzydka, lecz syf który tam panował, góry śmieci oraz nie uprzejmość kierowców wobec pieszych, zostawił bardzo duży niesmak. Natomiast gdy wybraliśmy się do Syrakuzy, to się zakochałem. Naprawdę piękne miejsce.
@Mulek05 Z lotniska do Katanii miejskim autobusem. Dalej pociągiem z Katanii do Syrakuz, Fontane Bianche i Ragusa. Było jedno duże opóźnienie jak jechaliśmy do Ragusy, 1,5h w pociągu, ale to tylko dlatego że była ulewa i szlabany nie działały i gość musiał hw ręcznie zamykać. Więc trzeba było czekać aż podjedzie. Tylko na powrót na lotnisko z Ragusy autobusem. Nie polecam osobiście wynajmu auta bo oni jeżdżą jak idioci ( ͡°
@Mulek05 auto wypożyczyłem przez internet w jakiejś typowej stronie typu kayak ale bez problemu można bezpośrednio na lotnisku, jest bardzo dużo punktów w samej hali i dookoła. ja akurat mialem kaucje w postaci blokady na karcie kredytowej i to było 250 euro. Wynajem fiata pandy kosztowal mnie około 12-15 euro dziennie. Też mocno się wahalem jak jechałem bo zasady ruchu drogowego na Sycylii są łagodnie mówiąc umowne ale ostatecznie bylo super i
@Mulek05 naprawdę nie ma powodu żeby się stresować denerwować, trzeba brać auto. Swoją drogą bardzo zazdroszczę podróży, nie mogę się doczekać kiedy wrócę na Sycylię