Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki. Sytuacja jest taka, że potrzebuję Waszej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo jestem ciekawa co społeczność Wykopu myśli na temat Yerba Mate. Poza odpowiedzią na pytanie w ankiecie byłabym mega wdzięczna za wszystkie inne informacje, jak na przykład:

1. Jeżeli jej nie pijesz to czemu
2. Co było powodem tego, że zacząłeś ją pić
3. Wolisz smaki klasyczne, czy owocowe
4. Czy przeszkadza Ci pył, to znaczy czy jakbyś miał wybór to wolałbyś pić ją jak zwykłą herbatkę, czy jednak wolisz
klasyczny sposób picia
5. Pijesz ją regularnie czy raczej od czasu do czasu, na zasadzie energetyka

Jako, że jest to mój pierwszy wpis oraz przydałoby się trochę atencji do tej ankiety, robię #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy plusujący ten wpis ma szanse na wygranie dowolnej, wybranej przez siebie, paczki Yerba Mate do 40zł. Losowanie jutro(04.06) o 18.

Wołam #yerbamate #herbata oraz #kawa bo jestem też ciekawa czy biorąc pod uwagę tylko kofeinę, bylibyście wstanie się przerzucić na yerbe.

Liczę na Was ()

Czy pijesz Yerba Mate?

  • Tak 34.4% (567)
  • Nie 65.6% (1082)

Oddanych głosów: 1649

  • 118
  • Odpowiedz
@blanek
1. Piję
2. Szukałem zamiennika za kawę/herbatę którego można pić bez cukru
3. Tylko elborada classic ( ͡º ͜ʖ͡º)
4. Jedyny minus pyłu to barwi język jak zabardzo sie siorbie. Piję klasycznie z matero
5. Regularnie zamiast kawy/herbaty wiec praktycznie od rana do wieczora praktycznie caly tydzien. No może sobota-niedziela tylko zaleje 3-4 razy
  • Odpowiedz
@blanek:
2. zacząłem pić bo cejrowski powiedział że lepsze od kawy- nie ma "zgona". a na mnie kawa i tak nie działa. a yerba zadziałała. co prawda kupuję najmocniejszą jaka jest, ale działa świetnie.
3. wolę zwykłe- niesmakowe
4. wolę takie picie jakie jest- z bombill'ą
5. codziennie az mi sie skonczy i nie moge sie zebrac zeby kupic nastepna- wtedy mam dlugie przerwy
  • Odpowiedz
@blanek:
Kiedyś sobie zamówiłem do spróbowania jak zobaczyłem to w internetach. Pierw na początku piłem tak co jakiś czas, w pewnym momencie praktycznie całkowicie zastąpiła mi kawę. Obecnie mam tak, że piję kawę przez 1-2 tygodnie, a potem miesiąc yerbę. Wtedy na mnie lepiej działa.
Głównie pijam mieszanki z dodatkowymi wzmacniaczami w postaci np guarany, a jak nie to bardziej klasycznie. Jeśli chodzi o pył to jak się pije przez
  • Odpowiedz
@blanek:
2. Czytałem, że jest zdrowa i pobudza lepiej niż kawa to chciałem spróbować.
3. Klasyczne, raczej te słabsze, większość owocowych smakuje sztucznie, wyjątkiem jest guarana
4. Wolałbym bez pyłu, ale nie jest to jakieś mega utrudnienie. Za to cenie sobie proces parzenia i osprzęt w postaci bombilli, nie zamienił bym tego na torebki jak na herbatę.
klasyczny sposób picia
5. Zawsze gdy jestem w pracy, w domu mało kiedy
  • Odpowiedz
1.Pije
2. Spróbowałam i mi posmakowała, działa też na mnie mniej inwazyjnie niż kawa
3. Zależy jaki mam humor, ale raczej owoce
4. Nie
5. Regularnie ale tylko w pracy
  • Odpowiedz
  • 1
1. Piję.
2. Zobaczyłem na YT i sobie przypomniałem, że Cejrowski też to pił i jak typowy janusz poszedłem i nabyłem.
3. W zasadzie każdy.
4. Lubię pył, więc klasyczny sposób picia jak najbardziej mi odpowiada.
5. Obecnie sporadycznie.
  • Odpowiedz
@blanek
Zacząłem ją pić z ciekawości XD Bardziej lubię owocowe, a pije przez rurkę klasycznie bo nie lubię jak mi te listki wpadają do ryja XD a picie yerby jak energetyka to pedalstwo
  • Odpowiedz
@blanek: pilem ale za duzo zachodu było z parzeniem do tego smak pozostawiał wiele do życzenia mimo, że próbowałem ze 3 rodzai. Przerzuciłem się na zieloną kawę i nie żałuje bo lepiej się parzy w sensie szybciej i wspomaga odchudzanie więc same plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blanek: Nie pije, bo smakuje jak ekstrakt z dymu kominowego, połączonego z mułem Gangesu. Smak yerby odbiera mi radość z życia i jeśli kiedyś wpadnę w depresję, planuję popełnić samobójstwo poprzez 100 litrową lewatywę z yerby.
  • Odpowiedz
@blanek:
1. Piję
2. Dostałem w prezencie profesjonalny zestaw do yerba mate XD. Kawa nigdy na mnie nie działała, więc z ciekawości spróbowałem, skoro nadarzyła się okazja
3. Owocowe. Tak samo zawsze miałem z herbatą, że herbata musi być z czymś
4. Nie przeszkadza mi klasyczny sposób. Yerba w formie ekspresówki to z definicji musi być szajs
5. Raczej sporadycznie
  • Odpowiedz
@blanek: 1. Pijem.
2. Dowiedzialem sie z internetu, szukalem zastepstwa dla kawy ktora mi nie smakuje.
3. Zazwyczaj pijam klasyczne, ale czasami nachodzi ochota na cos innego niz smak petow xD
4. Pyl przestal mi przeszkadzac, gdy kupilem dobra bombille.
5. Raczej na zasadzie energetyka.
  • Odpowiedz