Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki. Sytuacja jest taka, że potrzebuję Waszej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo jestem ciekawa co społeczność Wykopu myśli na temat Yerba Mate. Poza odpowiedzią na pytanie w ankiecie byłabym mega wdzięczna za wszystkie inne informacje, jak na przykład:

1. Jeżeli jej nie pijesz to czemu
2. Co było powodem tego, że zacząłeś ją pić
3. Wolisz smaki klasyczne, czy owocowe
4. Czy przeszkadza Ci pył, to znaczy czy jakbyś miał wybór to wolałbyś pić ją jak zwykłą herbatkę, czy jednak wolisz
klasyczny sposób picia
5. Pijesz ją regularnie czy raczej od czasu do czasu, na zasadzie energetyka

Jako, że jest to mój pierwszy wpis oraz przydałoby się trochę atencji do tej ankiety, robię #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy plusujący ten wpis ma szanse na wygranie dowolnej, wybranej przez siebie, paczki Yerba Mate do 40zł. Losowanie jutro(04.06) o 18.

Wołam #yerbamate #herbata oraz #kawa bo jestem też ciekawa czy biorąc pod uwagę tylko kofeinę, bylibyście wstanie się przerzucić na yerbe.

Liczę na Was ()

Czy pijesz Yerba Mate?

  • Tak 34.4% (567)
  • Nie 65.6% (1082)

Oddanych głosów: 1649

  • 118
@blanek:
1. piję yerbę i kawę
2. Kolega mi ją polecił, po czym spróbowałem i polubiłem
3. Klasyczne Pajarito, chociaż na upalne dni preferuję coś cytrusowego.
4. Lubię ten pył pić, dlatego mam bombillę sprężynową, żeby mi nie filtrowała pyłu
5. Piję mniej więcej 3 razy w tygodniu.
@blanek: nie prościej było zrobić ankietę na jakimś serwisie do tego, bo forma którą zaprezentowałaś mija się z celem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1. --
2. Przesadzałem z kawą, a zależy mi na kofeinie spróbowałem i zostało
3. Gdy piłem regularnie przeplatałem smakową, ziołową i zwykłą
4. Nie przeszkadza, a nawet wolę klasyczny styl
5. Ostatnio jak energetyk ale piłem regularnie.
@blanek:
Ad. 1. Nie dotyczy. Piję jak mam na nią ochotę. Jestem w stanie przerzucić się tylko na yerbę.
Ad.2. Dawno temu chęć spróbowania, co to jest i czy w ogóle działa, tak jak piszą. Jak dal mnie może spokojnie zastąpić kawę. Dobrze działa też na układ pokarmowy.
Ad. 3. Wolę klasyczne smaki, mają większą moc. Jak ktoś ma opory przed specyficznym smakiem yerby to na początek owocowe mogą być dobrym
1. Piję od prawie dwóch lat.
2. Raz kupiłem sobie malutkie opakowanie yerby w Lidlu (Lord Nelson), trochę mnie rozczarowała, więc postanowiłem zakupić już "prawilną" yerbę w dużej paczce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Zdecydowanie klasyczne, aczkolwiek bardzo miło wspominam yerbę gruszkową.
4. Pył mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - wolę taką "chamską" zakurzoną yerbę, niż śliczną zieloniutką despaladę.
5. Regularnie, w miarę możliwości.
@MMARS: W punkcie 4 źle to napisałam, ale raczej bardziej chodziło mi o Yerbę zaparzoną na przykład w aeropressie. Co do ekspresówek zgadzam się w zupełności.
@blanek:
1. Piję
2. Alternatywa dla kawy, której nie lubię
3. Zależy na co mam ochotę. Zazwyczaj lato - owocowe, na zimno; zima - klasyczne, dymne
4. Pył mi nie przeszkadza. Sposób picia ma swoje plusy i minusy, dobrze jest jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. W zimę piłem codziennie, w ciepłe dni pijam zdecydowanie rzadziej, kiedy potrzebuję kopa
6. Dej
@blanek:
1. Piję yerbę, kawę, herbatę, energetyki :D
2. Znajomy mi polecił. Spróbowałem. "K***a jakie gorzkie, niedobre" dzień później coś mnie podkusiło znowu spróbować. Miał jakąś lżejszą cytrynową. I wsiąkłem :D
3. Kiedyś tylko owocowe, teraz w sumie wszystko, w lecie głównie na terere się opieram.
4. Tak ma być i już. To ważny element picia yerby
5. Jak wyjdzie. Czasem przez tydzień nie dotknę, a czasem 5 zalań dziennie. Średnią