Wpis z mikrobloga

Kurde, ten Steem to naprawdę genialna sieć. Ogólnie jest zasada (ogólnie parę), że (np.) nie zarabia się na kradzionych tekstach. Zwykle jak ktoś ukradnie taki tekst to powinna pójść flaga, by wpis nie zarobił nic - bo szkodzi to platformie.

Ale flagi są bez sensu, bo ktoś wpadł na prosty i skuteczny sposób na walkę z plagiatami (i nie tylko) [ZOBACZ JAKI]

Ogólnie jak zlikwidować te problemy? Jak ktoś np. ukradnie tekst to trafia na czarną listę. I co się dzieje z takim delikwentem - łamie się mu nogi? Przypala się go żywcem? Coś znacznie gorszego, UWAGA - SPOILER. TYLKO DLA LUDZI O SILNYCH NERWACH


Ogólnie na wszelki wypadek przestaję pisać na Steem, bo trafić do steemowego karceru to jak wygrać z rakiem

#bitcoin #steem #kryptowaluty
  • 17
@tptak: do tego ze system flag jest bez sesnu, ktos kto posiada odpowiednia ilosc coin, moze flagowac bo ma taki kaprys, nie musi miec zadnego powodu czy raczej dowodu na to ze dana tresc jest np wlasnie plagiatem.

Ot dla przykladu, pisz tekst w ktorym JA UWAZAM ZE! ... np niebo jest zielone, co prawda tak nie jest, co wiemy z fizyki, ale tak teze sobie wylozylem i juz, bo mam
@stranger13: Powiem ogólnie tak - kiedyś myślałem, że to sieć społecznościowa, ale więcej osób traktuje to jako eksperyment tak naprawdę. Albo jako system zarabiania pieniędzy co być może nie jest złe, ale z powodu systemu PoS powoduje dość ciekawy problem, w której nic nie znaczysz w sieci (jako "konto kryptowalutowe"), ale nawet jako osoba.

Z czegoś bliskiego zera trudno spaść niżej.


@niepodszywamsiepodbiauka: Wbrew pozorom poziom był bardzo wysoki, nawet są
@fervi: no ale nigdy (w calej histori ludzkosci) nie bylo tak ze kazdy jest rowny, kazdy ma te same prawa i mozliwosci, nie bylo i obawiam sie nie bedzie.

Poprawnosc polityczna i skrzywienie umyslowe pozwala myslec ze da sie to zrobic w taki czy inny sposob, ale sie nie da ;)

Tzn zle sie wyrazilem, da sie, ale wymaga to sporej gimnastyki i inzynierii spolecznej ... i w ciul lat! -
@skiter: To znaczy powiem tak, projekt Bitcoin to majsterstyk :D
- Brak CEO. Jak ktoś jest w projekcie, które ma CEO i to CEO odwala manianę, a ty wiesz, że jesteś za biedny, by z nim pogadać, to cię trafia szlag. Bo gościu może się mylić, ale jest bogatszy, więc "ma większy interes by wspierać sieć niż ty", co jest moim zdaniem bzdurą wymyśloną propagandowo dla PoSów (jasne, ma milion dolarów
Mały który element blockchain tak mnie zainteresował jak Steem. Bardzo dobra rzecz, choć rzeczywiście zdarza się, że teksty "gdzieś już widzieliśmy". Ale nie zawsze jest to plagiat: czasem cytowane są przepisy prawa, czasem ktoś opublikował kilka lat temu gdzieś coś i po prostu przypomina swój tekst. Za to nie powinno być konsekwencji, zwłaszcza jak ktoś udowodni, że to jest jego działalność.
@fervi: sama idea bitcoin jak najbardziej sluszna, techniczne? Spoko! Ale moim zdaniem jest to odkladanie problemu w czasie (kolejne halvingi), bo nie jest problemem zrobienie blockchain (co bylo w pewnym sensie wczesniej), ale kasa jest problemem spolecznym, a tego problemu nie da sie rozwiazac kodem programu.

Dlatego np nie ma 100% systemow AI ktore zarabiaja np na forex, bo teoretycznie tam masz same liczby prawda? Ale systemu nie ma, dlaczego? Z
@zwora: Naturalnie, od tego są cytaty i bibliografia

@skiter: Ale nie wiem jakie masz stanowisko, ale Bitcoin to nie komunizm, nie będzie tu równości. Ale chodzi mi o to, że jak np. Hindus czy ktoś z Afryki ma jakiś pomysł to nie powinno się go skreślać dlatego, że jest "gorszy", bo może być geniuszem. Powinien móc pokazać swoje racje społeczności, ludziom, nawet firmom (chociaż one nie mają wpływu tutaj xd
@skiter: A co jest złego w flagach? Ludzie za bardzo je demonizują, a flaga (głos w dół) to po prostu mechanizm do rozdzielania puli nagród, w taki sposób aby (subiektywnie) jak najlepsze treści dostały jak najwięcej. Bo od tego zależy wartość sieci Steem (i tym samym tokena STEEM). Jeśli widzę, że plagiat (ukradziona treść) dostała jakieś głosy, to mogę użyć swojego udziału w sieci (STEEM POWER), żeby zwrócić te środki do
@applicative_functor: rownie dobrze nie musisz dawac flagi, ale olac tresc i posta, idac tym tropem dochodzimy do tego punktu w ktorym post bez sensu nie zarabia (bo go nie wspierasz), ale tez nie jest ukrywany (flaga).

Dale swoja wartosc przenosisz na cos innego ;) - nie trzeba dwac flagi tylko dlatego ze sie z trescia nie zgadzasz!

Ale ludzie uzywaja flagi wlasnie do tego celu do dyskredytacji - nie lubienia tresci,
@skiter: Jeśli widzę, że treść ma $0.00 to flagowanie nie ma aż takie wielkiego sensu. Ale jeśli plagiat miałby dostać przykładowo te 10 centów, a mój głos to 5 centów, bo obniżenie o tyle o ile mogę uważam za słuszne. Pytanie jeszcze dlaczego post, który jest plagiatem dostał jakieś głosy - mógł to być głos dodającego / ktoś nie zauważył / jakieś boty / ktoś się skupił tylko na treści, a
@applicative_functor: no i tu mnie masz ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie posiadam przykladu bo nie uzuwam, ale sie wypowiem ...

ciezko bedzie znaledz przyklas bo racja czy gust jest subiektywna/y. ale jak pokazuje eksperyment wieznia i straznika, gdzie student strarznik zaczyna przeginac nad studentem wiezniem, pokazuje ze bedzie sie dawalo flagi ... bo najzwyczjniej moze.