Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wpłaciłem PLN do bitbaya, ale miałem niezweryfikowane konto. Wpłata wisiała jako oczekująca, ale nie chciałem weryfikować konta i czekałem na przelew zwrotny, który miał wrócić w ciągu 30 dni. Dzisiaj - nagle - dowiaduję się, że bank spółdzielczy w Rybniku WYPOWIEDZIAŁ UMOWĘ spółce BITBAY; banki "ot tak sobie" nie wypowiadają umów swoim klientom. Mniejsza o to, próbując zalogować się do konta czytam nagle o jakiejś Malcie, nie wiem czy zrobiłem słusznie ale zgodziłem się na przeniesienie konta (zaznaczyłem zgodę na transfer środków, przypominam: konto niezweryfikowane, wpłata PLN ze statusem oczekująca, ja czekam na przelew zwrotny do nadawcy). Szkoda że bitbay nie uprzedził wcześniej, że planuje duże zmiany. Po zalogowaniu się na "nowe" konto z historii wpłat zniknęła operacja oczekująca. Dlaczego? (skoro wszystko miało być po staremu). Moje pytanie brzmi JAK DŁUGO będę musiał czekać na odzyskanie środków? (biorąc pod uwagę zamknięcie konta w banku spółdzielczym + moja zgoda na tzw. "transfer na Maltę").