Wpis z mikrobloga

#filmowanie #moviemaking #gimbal #ronin

Przesiadłem się z Pilotfly H2-45 na Ronin M v2 i póki co dramat. Nie idzie za nic go wyregulować, w sensie wyregulowany jest zajebiście - przejrzałem wszystkie tutoriale, ale i tak wpada w drgawki i będzie się tak trząsł aż do spalenia silników. Wcześniej jeszcze podczas drgawek wyłączał silniki i się poddawał, ale teraz już wali aż do samozapłonu (jeśli go sam nie wyłącze) :)

Jakieś porady?

Skończone gówno, frustracja 10/10, Ronin M 1/10
  • 34
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: Hej, próbowałeś wyważać z innym szkłem? albo bez? ogólnie to ja miałem taką samą sytuacje całkiem nie dawno, tylko ja się przesiadałem z ronina na pilotfly XD na szczęście nauczyłem się wypożyczać sprzęt zanim coś kupie by sprawdzić czy mi leży, więc pilotfly wyleciał z powrotem do wypożyczalni ;)

Musisz coś źle robić, masa ludzi z tego korzysta, a ronin to chyba najbardziej niezawodna seria.
  • Odpowiedz
@Cola_Man tak, najpierw probowalem A7s2 + Sony SEL 24-240 (duze bydle), ale ok, mowie, moze jeszcze nie umiem go wywazac, to zalozylem na alfe Pentacona 50tke. Ta sama sytuacja, nawet przy idealnym wywazeniu. Wpada w drgawki I bedzie sie trzasl az sie nie spali... to jakas parodia (,)(,)

Co ciekawe malutki Pilotfly lykal te 24-240 na sniadanie, ba, "w locie" bez ponownego wywazania moglem
  • Odpowiedz
@ubeusz zeby to zrobic musi byc wlaczony? Bo jak tak to nie jestem w stanie tego zrobic bo baran sie trzesie do oporu I sie zjara po chwili xD Wczoraj nawet po wielu probach myslalem, ze moze potrzebuje chwile sie potrzasc zeby zlapac balans, ale jak po 20 sekundach go wylaczylem I dotknalem goracego silnika to skumalem, ze chyba nie xD No I ponoc apka ssie I lepiej korzystac z wersji PC,
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: włącz go bez założonego aparatu, w apce daj motor kill i możesz działać spokojnie. Apkę na pc widziałem raz w życiu, żeby aktywować (po zakupie nowego trzeba aktywować żeby stabilizował). Jak się będzie grzał mocno to motor kill sam się uruchomi.
  • Odpowiedz
@ubeusz wlaczylem go bez sprzetu, ale dalej ma padaczke. No I musze go na tej padaczce tak trzymac zeby sie z nim apka polaczyla przez BT. Boje sie ze sie zjara xD

Ale jestem tym sprzetem rozczarowany, szok ()
  • Odpowiedz
@ubeusz ok, poki co zrobilem tak - bez sprzetu na padaczce szybko dalem auto tune stability I go ustabiluziwal. Zakladamy teraz alfe z 50mm I robimy to samo.

Rozumiem zr kalibrowac go trzeba przy kazdej zmianie obiektywu? Jak go skalibruje na np 30mm a bede chcial przyzoomowac np do 50mm podczas ujecia, to juz dostanie padaczki czy dzwignie to?
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: wypadało by kalibrować po zmianie ogniskowej, ale jeśli zmieniasz na chwilę to udźwignie. To jeszcze zależy od konstrukcji obiektywu, jak ciężką soczewkę przesuwa

zwróć uwagę na ustawienia apki, balance test, calibrate system itd. raz na pół roku mu odjebuje i trzeba przelecieć przez wszystko.

sam auto tune stability powinno (poza wyważeniem) dać rade po zmianach szkieł
  • Odpowiedz
@ubeusz ok, po tym auto tune bez sprzetu dal rade go momentalnie wywazyc z body + 50mm! I smiga, wow.

Dzieki za rady, bede sie bawil teraz! Chyba jestem na dobrej drodze :P

Jest natomiast dosc glosny, szczegolnie przy ruchu w pozimie. To normalne? Jesli tak to czarno go widze na planie....
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: DJI Assistant na iphona. Kąty nie są złe, staram się ok 1 stopnia mieć odchyłu, ale nie zawsze jest czas na to - czasem przy 5 stopniach pracuje, tylko trochę się grzeje :D. U mnie motor kill jest w ostatniej zakładce (more)
  • Odpowiedz