Wpis z mikrobloga

  • 1
Jak wyliczyć powierzchnię ścian mając wysokość pomieszczenia i powierzchnię podłogi w m2? #budownictwo
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwerss: Teraz mnie chłopaki trochę zbili z tropu i czuję się jak przy tablicy, ale na moje jest to bez znaczenia jak wygląda plan mieszkania. Możesz przyjąć powierzchnię podłogi jako pole kwadratu i dla jego boków policzyć powierzchnię ścian.
  • Odpowiedz
@qwerss: zakładamy np powierzchnię 4m2 i wysokość 3m. Odpowiedzi moze byc nieskonczenie wiele. Np wymiar lazienki 2x2 da 24 m2 scian. Wymiar 1x4 da 20m2 scian :) większość rozsądnych dla przykładu łazienki odpowiedzi będzie się zawierało w tym zakresie.
  • Odpowiedz
@sp0q: Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że prostokąty o tym samym polu mają różne obwody?
Im rzeczywisty pokój bardziej podłużny, tym większy błąd zrobisz biorąc kwadrat do obliczeń.
@qwerss: Nie da się tego zrobić.
  • Odpowiedz
@qwerss: Ktoś założył pole kwadratu.
Jeżeli mi nie wierzysz, że dla prostokąta nie da się wyznaczyć obwodu, to spróbuj rozwiązać takie równanie:
P=a*b, gdzie P to znane pole, a i b szukane boki prostokąta.

Jeżeli chcesz oszacować z górką to załóż sobie łazienkę o proporcji boków 2:1 i wtedy mniej więcej wyznaczysz sobie powierzchnię ścian.
Ale to jest nadal tylko pewne oszacowanie, nie
  • Odpowiedz
  • 0
@qwerss żeby jednoznacznie wyliczyć trzeba znać jeden z boków lub znać stosunek jednego boku do drugiego. To drugie można spokojnie zmierzyć na jakimkolwiek rzucie, nie musi być w skali byle proporcje były zachowane.
  • Odpowiedz