Wpis z mikrobloga

Podoba mi się Azzaro Chrome i Versace Pour Homme. Pierwszy to mam wrażenie, że co drugi seba ma jak jadę komunikacją miejską, ale ja nie o tym XD. Jak z trwałością tych zapachów i ile na siebie pryskać, żeby się długo utrzymały i jednocześnie nie udusić ludzi w biurze?
#perfumy #modameska
  • 8
  • Odpowiedz
Z tymi tanimi wodami perfumowanymi jest tak, że musisz nosić to ze sobą i pryskać się co jakiś czas (tak jak to robią panie) xD


@Kremufczyn: o chui XD mogę kupić coś droższego, ale te zapachy mi podeszły. Nie ma jakiś odpowiedników, tylko z koncentratem, żeby starczał na dłużej?
  • Odpowiedz
@xDrope: nie sugeruj się aż tak tym. Tańszy a dobry edc, może pachnieć dłużej niż droższy kiepski edp. ¯\_(ツ)_/¯ Na fragrantica.com masz wykresy trwałości i projekcji dla każdych perfum - tym się sugeruj. Do biura najlepiej coś z umiarkowaną projekcją i dłuższą trwałością, bez potencjalnie kontrowersyjnych nut.
  • Odpowiedz
@xDrope Trwałość zależy w dużej mierze od Twojej skóry, a to, czy jest to EDT, EDP, EDC, czy olejki, czy ekstrakty, czy perfumy jak @Kremufczyn piszę, nie ma aż tak dużego znaczenia. Jest to czysta teoria, która w praktyce wygląda różnie. Jakim cudem w takim razie, jest 99% opinii, że Sauvage EDP, ma gorsze parametry od EDT, skoro ma niby więcej olejków w sobie? Proszę, nie powielajmy mitów, bo pod
  • Odpowiedz
Nie ma jakiś odpowiedników, tylko z koncentratem, żeby starczał na dłużej?


@xDrope: To tak nie działa. Zazwyczaj EDT i EDP róznią się nie tylko ilością substancji pachnących, ale także są subtelne róznice w nutach.
Trwałość bowiem zależy nie tylko od ilości olejków, ale ich rodzaju czyli np EDT z nutami orientalnymi zazwyczaj będzie pachnieć dłużej niż EDP z nutami cytrusowymi.
Do tego dochodzi też chemia skóry.
Nie jest to takie
  • Odpowiedz
@xDrope: @Kremufczyn: @dradziak: kolega Dradziak słusznie prawi. Koncentracja perfum to niestety powielany mit.
Ostatnio kupiłem Dior Eau Sauvage Cologne, który jest wodą o koncentracji kolońskiej (jak sama nazwa wskazuje), a trwałość i projekcję ma na poziomie Dior Sauvage EDP o ile nawet ten pierwszy nie ma ich lepszych, że o ciekawszej kompozycji nie wspomnę! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Eau-Sauvage-Cologne-30854.html
Ze sprawdzonych i tanich świeżaków to gorąco zachęcam do przetestowania Azzaro Chrome Sport - świetny cytrusowiec którego można nabyć za 70-80zł w necie za 100ml. Kuzynem tego zapachu jest Versace Eau Fraiche. Versace Pour Homme też spoko, chociaż ma już mocno skręcone parametry, ale w temp. pow 25 powinien dać radę. Najopłacalniejsze są flaszki 200ml za
  • Odpowiedz