Wpis z mikrobloga

  • 1
#uk #bank #emigracja

Gdzie w UK mogę otworzyć bez problemu konto bankowe?
Byłam już w Lloyds, Barclays, Natwest, Santanderze i wszędzie ta sama odpowiedź - potwierdzenie adresu. Dałam im umowę najmu mieszkania, ale nikt nie akceptuje nic od prywatnych landlordów. Nie pasuje im też moje prawo jazdy z POLSKIM adresem, bo musi być brytyjski, jak i również list z UCAS i od uczelni, że zostałam przyjęta. Zaczynam się powoli denerwować, bo niedługo zaczynam pracę a nie mam brytyjskiego konta i jak wpłacić swoje oszczędności.

ps. Tak, Revoluta posiadam, ale nie uśmiecha mi się go tutaj używać
  • 18
  • Odpowiedz
@Enelya: PS: Nawet gdybyś nie chciała docelowo korzystać z Monese (bo np. potrzebujesz kartę kredytową albo chcesz sobie robić historię pod mortage) to wyciąg z konta Monese to normalne potwierdzenie adresu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Enelya Sprawdz uk bank account for non resident from eea country - powiesz, ze mieszkasz w Polsce i tylko przyjechalas otworzyc konto. Zgodnie z prawem - powinni Ci otworzyc jesli masz proof of address z Polski (na dowodzie chyba jest?). Za pol roku, albo za jakis czas, mozesz zmienic typ konta albo otworzyc w innym banku.
  • Odpowiedz
@Enelya: list z NIN i z GiffGaffa nie wystarczy, próbowałem obu - w lutym/marcu zeszłego roku zmieniły się przepisy i banki już tak chętnie nie rozdają podstawowych kont.
  • Odpowiedz
  • 0
@Enelya Mi londynski Santander otworzyl w zeszlym roku (w marcu) na podstawie listu z NIN. (Nie z zaproszeniem / potwierdzeniem rozmowy, ale juz z numerem NIN.) Imho sporo zalezec moze od oddzialu / pracownikow.
  • Odpowiedz
@Enelya: Moja Kobita w Lloydsie otworzyła konto. Potwierdzeniem adresu był świstek z pracy w którym piszą że taka osoba mieszka pod tym adresem. I teraz co najlepsze. Po otwarciu konta przyszedł list że to potwierdzenie adresu jest jednak "ble" i jak do miesiąca nie przedstawi innego to zamkną konto (karta i pin przyszły xD). W międzyczasie się przeprowadzaliśmy więc i adres się zmienił, więc sytuacja się komplikowała :) Poszliśmy po 3
  • Odpowiedz
@Enelya:
1. Wymien prawo jazdy na brytyjskie. To moze potrwac ale wszystkie instytucje beda to akceptowac.
2. Poczekaj na list z numerem NIN, jeden bank (bodajze Nationwide ale nie jestem pewien) akceptuje list z numerem NIN.
3. Wyklucaj sie w banku ze skoro w regulaminie pisze, ze akceptuja polskie prawo. Takie prawo jazdy musi byc z polskim adresem, bo nikt w polsce nie wydaje PJ z angielskim.
  • Odpowiedz