Wpis z mikrobloga

Szybka recenzja Karchera SE 6.100

Dla testu zostawiłam fotel na balkonie na miesiąc bez poduszki/kocyka na pastwę pyłków, pyłu, kurzu i trzech kotów.

Przyznam że nie spodziewałam się aż takiej wagi urządzenia (rozmiarów już tak). Bez wody i akcesoriów waga odkurzacza wynosi 7 kg. Do zestawu jest dołączony płyn do prania 100 ml by Karcher - przyznam że nie jest wydajny (100 ml na 3 l wody) i w tym tygodniu ogarnę jakiś dla użytku „przemysłowego”. Czytałam zajarana instrukcję a składanie go okazało się intuicyjne xD Najpierw namoczyliśmy fotel na 5 minut szprejując wodą z dyszy końcówki odkurzacza, potem ja trzymałam fotel a niebieski „wyżywał się” na fotelu. Trzeba użyć trochę siły my móc wyssać w pełni wodę i aby końcówka dobrze przylegała do materiału. Po 30 minutach można było potraktować fotel delikatnie rolką aby usunąć resztki sierści. Myłam też płytki podłogowe w kuchni, przedpokoju i łazience - dobrze zbiera wodę i brud pod warunkiem że wykonujemy powolne i dokładne ruchy + trzymamy pod odpowiednim kątem rurę aby ssawka w pełni przylegała do podłogi. Pełny zbiornik wody styknął na 30 mkw płytek i dokładne wypranie fotela.

Za takie piniondze jest ok. Kiedyś se kupię na kryzys wieku średniego myjodrom za 15k ()

#mieszkanie #sprzatanie #recenzja #cotahannah #chwalesie
H.....a - Szybka recenzja Karchera SE 6.100

Dla testu zostawiłam fotel na balkonie n...

źródło: comment_GxKOZf4Q9O4HYAcv4GRrkm1UKCMFGYJk.jpg

Pobierz
  • 94
@Hannahalla a czemu zdecydowałaś się akurat na ten model? I ile on ma mocy?

Pytam bo ja mam akurat Thomas MultiClean x10 i jest zajebisty do parkietów i płytek ale beznadziejny właśnie na materiałach (nie da się dobrze oddesać wody mimo że ma 1700W)
@Hannahalla: ale chodzi jak trzeba czy siedzi w salonie np. 30 minut 4 razy odkurzając wszystko i dopiero wyjeżdża? Skanuje pokój i robi to raz a porządnie?
Ja mam mieszkanie 3 pokojowe o dość złożonym planie i mój ILIFE się gubi. Jakbym miał dwa pokoje w aneksie to też by wymiatał bo wtedy bez planu mieszkania dawałby radę.
@Hannahalla: nie wiem czy ktoś już pisał, ale przy praniu ekstrakcyjnym psikasz materiał płynem, szorujesz, zostawiasz tam na 5 min i wyciagasz tym odkurzaczem jednocześnie walac z niego ciepłą wodą. Do tej wody możesz też dodać jakiś płyn ale nie koniecznie. Tak robią wszyscy od prania tapicerki samochodowej, czyli chyba dobry sposób. Jak chcesz jakąś nazwę dobrego specyfiku na ciężkie plamy to pisz :p