Wpis z mikrobloga

@Sandman: jak czytam "Trzecią Rzeszę na haju" to sporo z tych osiągnieć to na mecie :D Natomiast jak czytałem "Wspomnienia żołnierza" to widziałem w nim wzór honorowego żołnierza, na prawdę łebskiego i wielkiego dowódcę i otwartego na nowinki człowieka... tylko że twierdzenie, że się o niczym zakulisowym dla frontu nie widziało to trochę niepoważne jest i niezbyt wiarygodne.
  • Odpowiedz
@gh001st: to samo o Mansteinie można powiedzieć. We 3 mieli wielkie zasługi dla powodzebia Fall Gelb, które było dla tych taktyk bardziej kluczowe niż wszelkie poprzednie kampanie. No i może rzeczywiście pervitin zrobił swoje ;)
  • Odpowiedz
@gh001st: @spacerpolinie: @AbaddonLincoln: Dopiero zacząłem czytać, ale fakt że tak rozlegle porusza temat użycia czołgów w przeszłości i na przyszłość (wydane w 1937), oraz jako osoba która stworzyła koncepcję blitzkriegu. I zawierając to wszystko w formie opracowania książkowego, można uznać że dla taktyki użycia czołgów, to jednak osoba bardzo wpływowa. No i zastosował wojnę błyskawiczną w osobistym dowodzeniu, co pokazało jej zalety.

Skończę książkę to sam
  • Odpowiedz
Miliony pomordowanych Polaków, spalone wsie i miasta, a wykopki dalej snują "intelektualne" debaty, który to Niemiec był dobry, rycerski, mądry, słodziutki... XD
Jeszcze mu pomnik postawcie 'w uznaniu zasług - wdzięczni Polacy"
  • Odpowiedz
@yosemitesam: wielu z tych dowódców nie prowadziło agresywnej i ludobójczej polityki a niektórzy jak np Erwin Rommel tworzyli plany zamachów na hitlera i odsunięcia tej szmaty od władzy.
  • Odpowiedz
@yosemitesam: Ja nie prowadzę debaty, który Niemiec był dobry, rycerski, mądy i słodziutki. Interesuje mnie II Wojna Światowa i wszystko co z nią związane. Znam ogrom skali zniszczeń i ofiar. Interesuje mnie jej przebieg, skutki i najmniejsze decyzje.
  • Odpowiedz
Miliony pomordowanych Polaków, spalone wsie i miasta, a wykopki dalej snują "intelektualne" debaty, który to Niemiec był dobry, rycerski, mądry, słodziutki... XD

Jeszcze mu pomnik postawcie 'w uznaniu zasług - wdzięczni Polacy"


@yosemitesam: To jest historia. Nie widzę żeby tu ktoś kogoś gloryfikował. Natomiast sznurowanie ust i swoista cenzura, to najgorsze co może być w kwestii edukacyjni historycznej.
  • Odpowiedz
@willard: To jest ogólnie kontrowersyjna postać. Często się mówi o jego skłonnościach nazistowskich. Stąd moje dywagacje, pół żartem, półł serio :) Natomiast jego osiągnięcia na poli teorii wojskowej, są raczej nie do podważenia.
  • Odpowiedz