Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z AMW bo mam dosyć głupie pytania i nie chcę być potem wyśmiewany za brak wiedzy :D
W czerwcu zmieniam mieszkanie, będę wynajmować kawalerkę gdzie nie ma internetu. Do tej pory internet zawsze był na mieszkaniach, w domu rodzinnym założył kiedyś starszy brat i do dzisiaj działa, więc nie miałem żadnej styczności z wyborem neta.
Aż do teraz.

Umowę na mieszkanie mam podpisaną na 12 miesięcy, więc szukam neta max na te 12 miesięcy, chyba, że (i tu się zaczynają głupie pytania)
czy np. jak będę zmieniał mieszkanie, to mogę sobie wziąć router pod pachę do nowego mieszkania i tam nadal śmigam, czy jestem na całą umowe jakoś związany z danym miejscem?
Wiadomo jakie życie jest i może zmienię mieszkanie po pół roku i co wtedy z umową na internet? Bez problemu mogę przenieść się na nowe mieszkanie?

Jaką prędkość wybrać? Szukam czegoś do przeglądania fejsbuków, wykopa i zobaczenia filmu na netflixie. Więc użytkowanie internetu rozchodzi się na dwa laptopy (ja + moja dziewczyna) na poziomie Grażyny przeglądającej śmieszne kotki i M jak miłość. Wstępnie myślę o 100Mb/s albo 50Mb/s. Ja się kompletnie na tym nie znam, a nie chcę wziąć słabego i potem czekać godzinę aż się serial załaduje, ale też nie chcę przepłacać a nie wykorzystywać tego.

Właściciel mówił, żebym poszukał czegoś w netii albo vectrze, ale tam głównie są oferty na 24 miesiące :/ Wiem, ze kiedyś były fajne oferty dla studentów, ale już chyba tego nie ma.

Będę mój później bez problemu na nowe mieszkanie wziąć router pod pachę i wio, czy są jakieś większe cyrki ze zmianą mieszkania?
Może też akurat coś braliście i się orientujecie jaka oferta jest najlepsza dla studenciaka na wynajmowanym mieszkaniu?

#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem czy masz w swoim mieście UPC (polecam motzno), ale w Vectrze też powinno być podobnie (mówię na przykładzie UPC które mam od lat). Jeśli chodzi o zmianę miejsca zamieszkania, to jeśli jest tam dostępne UPC, to płacisz tylko za ponowny montaż i dalej jedziesz na tej samej umowie. Jeśli natomiast w nowym miejscu UPC nie ma, to umowę można rozwiązać z miesięcznym wypowiedzeniem.
Warto rozejrzeć się za ofertą
@AnonimoweMirkoWyznania: Generalnie to najlepiej byłoby, aby to właściciel tego mieszkania wziął umowę na siebie na te choćby i 24 miesiące, bo nie wiem czy takie firmy jak netia czy vectra chcą podpisywać umowę z kimś kto nie jest właścicielem mieszkania.

Ewentualnie jak dobrze poszukasz to są umowy dla studentów (np. w netii umowa na 9 miesięcy). Popatrz dobrze na ich stronkach, ewentualnie podzwoń i dowiedz się wszystkiego.

Spokojnie 50 Mb/s ci