Wpis z mikrobloga

Mireczki sprawa jest. 31 maja skończyłem pracę w firmie X, na ostatnie 8 dni wziąłem urlop, bo miałem zabieg na kolano. Dziś wchodzę na konto, a tam kilka stów więcej - przelew z firmy X pt. „Wyrównanie wynagrodzenia za maj”. Okazało się, ze w szpitalu wystawili mi urlop zdrowotny do 3 lipca, pokazało się to w systemie firmy X, musieli mi anulować urlop i wypłacić ekwiwalent. Problem w tym, że 4 czerwca zaczynam pracę w firmie Y. Teraz ważne pytanie - czy w systemie firmy Y tez pokaże się zwolnienie i mogą mi nie pozwolić pracować od czerwca? Przez 3 miesiące jestem na okresie próbnym, wiec jak pierwszy miesiąc mnie nie będzie to mnie nie zostawią, a zależy mi na tej robocie. Mogę ewentualnie zadzwonić do szpitala i poprosić o skrócenie urlopu zdrowotnego do 4 czerwca? XD #pracbaza #korposwiat
  • 8
@Niszczycielski_Muminek: @Przepiorek: @szalony_pekinczyk: @Freakz:

Sytuację próbowałem rozwiązać na wiele sposobów, póki co żaden się nie udał. Pani w ZUSie powiedziała, żebym najpierw pogadał z lekarzem. Lekarz rodzinny powiedział, że tylko lekarz medycyny pracy może wystawić mi zaświadczenie, że jestem zdolny do pracy. Lekarz medycyny pracy powiedział, że najpierw ortopeda musi mi wystawić takie zaświadczenie. Ortopeda powiedział, że żaden lekarz nie wystawi mi takiego zaświadczenia, bo w razie lipy
@maciekXDDD Gruba spychologia. Ale ostateczne rozwiązanie chyba najsensowniejsze i w sumie najprostsze. Powinno być ok. Z moich doświadczeń z różnymi urzędami w Polsce wynika, że w 9 na 10 przypadków problemem nie są procedury, na które się wszyscy powołują, tylko beton w głowach. Zwykle jak jest jakiś abstrakcyjny temat wykraczający za schemat, to najpierw "nie da się", a jak się dobrze pogada, to kończy się jakim śmiesznym oświadczeniem.