Wpis z mikrobloga

Czy transport busami nadal się opłaca? Chciałbym pomóc komuś (a zarazem i sobie) zmienić nieco w życiu i wejść w transport busami na międzynarodówce i mam kilka pytań na które ktoś pewnie zna odpowiedź:

1) Jakie zazwyczaj stawki oferują spedycje za przewiezienie całego busa czegoś z DE-85xxx do SE-10xxx?
2) Czy da się z tego wyżyć i zapłacić jednemu pracownikowi uczciwe pieniądze?
3) Jeśli odpowiedź na 2 to tak, to jakie są te uczciwe pieniądze za system 3/1? Płaca z kilometra czy dniówki czy jeszcze inaczej.

Aktualnie wysyłam busa blaszaka po całej EU, CH i NO który zawsze wraca na pusto (wywozi towary sprzedane przez nas). Chciałbym by zaczął zarabiać także na powrotach lub po prostu wozić coś dla innych. Czasem mamy swoje własne "ekspresy" stąd też chciałbym dokupić jedno auto z plandeką i kurnikiem które byłoby zapasowym i latałoby raczej w pobliżu (do 1000 km od bazy).

#transport #busiarze #bekaztransa
  • 8
  • Odpowiedz
@jarekw9:
1) zależy czy z Transa czyli gówno stawki czy nieco lepszych giełd :)
2) jednego sie da :)
3) nikt nie będzie jeździł już na km, kierowcy chcą dniówkę czy stoi czy jedzie, co do powrotów to dziwne że wraca na pusto, jeśli masz giełdę dostępną to ustaw go 1-2 dni wcześniej na powrót i zawsze coś złapiesz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jarekw9: transport się nie opłaca kolego. Stawki różne. Jeżdżą i za 0.2 €. Dla kiero głównie dniowka, ja tam wolę jeździć z kilometra, póki jeszcze mam się na to. Doświadczony kiero chce conajmniej te 180zl. Nowego za 160 już zatrudnisz.
  • Odpowiedz
@paki82:
Na razie nie mam dostępu do żadnej giełdy, trzeba to dopiero ogarnąć. Co do moich powrotów to niestety, każdy jeden jest na pusto, nawet spod Edynburga, Salzburga czy Sztokholmu. Nie było czasu na planowanie transportu jeśli jechałem sam, a nawet jeśli jechał ktoś inny to trzeba było pilnować interesu. Ostatnio się nieco pozmieniało i powiedzmy, że miałbym czas samemu jeździć (+ kogoś zatrudnić).

@Dork:
A jak wygląda zapotrzebowanie ma
  • Odpowiedz
@Dork: O właśnie, znajomy jeździ po Europie i jak nie wiezie 1500 kg to wiezie 20-30 kg przez 1000 km i dorzucają mu tę stówkę gratis jak się wyrobi w czasie.
  • Odpowiedz
@jarekw9: dogadaj się z jakimś mirkiem z giełdą i ci poszuka roboty a ty mu odpalisz coś bo giełdę kupować dla samych powrotów to średnio opłacalne, chyba że sie z nim dogadasz i potransportujecie sobie wzajemnie :)
  • Odpowiedz
@jarekw9: Są samodzielni spedytorzy, którzy mają pod sobą około 5 busów, mógłbyś się podpiąć pod takiego i on ma już dostęp do Transa, Timo, Walter i innych giełd.. Stawki na powroty różne, lecz w większości niższe niż eksport.
  • Odpowiedz