Wpis z mikrobloga

@Wykopus_Mirkus_Rex: Nie możesz uogólniać i winić wszystkich za zachowania części osób. Kościół jako jedyna intytucja- akurat w tym wypadku jako pierwszy zareagował prawidłowo. Poza tym- to raczej kwestia polityczna i ekonomiczna niż religijna, religia nie miała nic do tego. Dlatego wśród tych osób byli i katolicy i ateiści i protestanci.
@djtartini1:

Nie możesz uogólniać i winić wszystkich za zachowania części osób


Mogę. Mogę obwiniać Kościół jako organizację, która jednak najpierw dała to przyzwolenie.

Poza tym- to raczej kwestia polityczna i ekonomiczna niż religijna, religia nie miała nic do tego.


Religia jak najbardziej była pierwszorzędnym powodem ludobójstwa azteków.
@Wykopus_Mirkus_Rex: Podaję fakty, nie lubię ideologicznych bajek. Jasne, że się tacy zdarzali podobnie jak ateiści, którzy zabijali z własnej woli, nie będąc nakłanianym przez nikogo. Jednak argumentacja anegdotyczna mnie nie bawi i dla mnie liczą się tylko fakty. To, że Kościół jako jedyny zakazał- a częśc osób się nie stosowała- to nie świadczy o tym, że Ci, którzy nie zakazali i nie musieli się niczym przejmować byli lepsi.
@djtartini1:

Podaję fakty, nie lubię ideologicznych bajek. Jasne, że się tacy zdarzali podobnie jak ateiści, którzy zabijali z własnej woli, nie będąc nakłanianym przez nikogo. Jednak argumentacja anegdotyczna mnie nie bawi i dla mnie liczą się tylko fakty.


Powiedz więcej wzniosłych słów o tym jaki jesteś mądry i przewyższasz mnie intelektualnie. Nie pierwszy i nie ostatni zadufany w sobie katolik na wykopie. Powiedz więcej oklepanych formułek o faktach.