Wpis z mikrobloga

@djtartini1: Idź poczytać historię końca cywilizacji Majów, Inków i Azteków. Byle nie z frondy. Fakty w temacie Ameryki Południowej są bolesne dla Kościoła. Nawet epizody z krystianizacji Europy, a nie oskarżaj mnie o przeinaczanie.
  • Odpowiedz
@dluto:

Możemy kiedyś porozmawiać na temat nielogicznych dogmatów i o zabobonach, żywym pogaństwie w Kościele i zwykłej głupocie tej religii. Tutaj nie trzeba wiele, by twoją religię zaorać.
  • Odpowiedz
@zielonka-senpai: krucjaty były rekonkwistą podbitych przez turków ziem, to PROTESTANCI zabijali Indian, nie katolicy, inkwizycja była organem ścigania heretyków. Jedyne co możesz zarzucać to nieszczęsne palenie na stosach, chociaż było ono popularne głównie na zachodzie. widać że #gimboateizm wali mocno. pozdrawiam jestem agnostykiem
  • Odpowiedz
Kościół nie kierował i nie płacił tym osobom


@djtartini1: Tak tak. Tak samo jak nie kierował i dawał zakaz zabijania Katarów.
A zbiorowe stosy się same rozpaliły z kobietami i dziećmi. Miasta też się same powyrzynały c'nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pogódźcie się z tym. KK to największa zbrodnicza sekta dokonująca ludobójstwa, kradzieży i gwałcenia dzieci na masową skalę która na dodatek uważa że wystarczy aby
  • Odpowiedz
@dluto: Nawet jak mi się uda to i tak tego nie przyznasz, bo będziesz się wstydził. Katolicy na wykopie są jak ten gołąb, z którym człowiek gra w szachy- poprzewraca wszystkie figury nasra na szachownicę takim "zieeew".
  • Odpowiedz
Mogę jeszcze przypomnieć jak katolicy wyprawiali się na mordowanie protestantów w Europie


@Wykopus_Mirkus_Rex: XD no chyba nie bardzo kolego, to szwedzi zgrabili rzeczpospolitą między innymi że była katolicko-prawosławna, a nie tak jak Szwecja protestancka. To Prusy uprawiały kulturkampf gdzie mordowali katolików i niszczyły wszystko z katolicyzmem związane. To liga ewangelicka zapoczątkowała wojnę 30-letnią. Protestanci to buntownicy i rewolucjoniści a Luter to ciota i #!$%@?
  • Odpowiedz
@MorenkaKnight:

XD no chyba nie bardzo kolego, to szwedzi zgrabili rzeczpospolitą między innymi że była katolicko-prawosławna, a nie tak jak Szwecja protestancka.


Szwedzi ograbili RP bo tak zachowuje się każda armia na terytorium wroga od tysięcy lat, a że grabili kościoły- fakt na niekorzyść protestantów.

W odpowiedzi proszę poczytaj o "dragonadach" organizowanych w XVII wiecznej Francji jak to terroryzowano protestantów.
  • Odpowiedz