Wpis z mikrobloga

Lepiej kupić monitor WQHD 75hz/100hz (są w ogóle takie na matrycy innej niż TN?) i grać w WQHD 75fps, czy WQHD 144hz i grać w obniżonej rozdzielczości i 144fps? Chyba że po prostu ustawiać sobie mniejsze odświeżanie i rodzielczość WQHD?

Szukam czegoś w granicach 27 cali, WQHD na matrycy IPS/VA. Wcześniej chciałem 144hz, ale mój sprzęt nijak nie uciągnie takiej rozdzielczości i 144fps(bo do tego to chyba trzeba 1080ti), więc zastanawiam się jak wpłynie zmiana rozdziałki/hz na jakość obrazu/odbiór. Kiedyś działanie na rozdzielczości innej niż nominalna przy LCD kończyło się gównem zamiast obrazu, teraz jest dalej tak samo?

#pcmasterrace #komputery #monitory #monitor
  • 15
WQHD 75hz


@rdy: jest iiyama XUB2792QSU-B1, imho bardzo fajne parametry, sam z chęcią bym wziął gdybym miał 1500 zbędnych złotówek, granie w nienatywnej rozdzielczości mija się z celem
@Jurigag: fajny, te 75hz to fabryczne? Teraz mam jakiegoś starego IPSa podkręconego do 70hz(wcześniej 75, ale już nie daje rady teraz tyle) i śmiga ok. Do mojego okazjonalnego grania w fpsy online spokojnie starcza
Jak z BLB przy tym monitorze?

@Grzesiek4: rozważam 21:9, jak masz coś fajnego to jak najbardziej wrzucaj. Tyle że to pewnie FHD+ by było?
Problem tylko w tym że overwatch nie obsługuje sensownie 21:9, a w
@rdy: ta fabryczne, no ja też mam na 75hz della podkręconego, nawet na 80 może hulać, z nie powiem ci, nie miałem do czynienia, jak wymienię to dam znać
@rdy: jaką masz kartę? 144FPS robi robotę głównie przy dynamicznych gierkach. No i na średnich ustawieniach jakaś karta pokroju 1060 powinna już uciągnąć te 80-90 fps żebyś mógł odczuć różnice.
@bartowsky: z dużych gierek to tylko w overwatcha gram praktycznie xD Reszta to indyki
Generalnie upatrzyłem sobie MSI Optix MAG27CQ (WQHD i 144hz) i prawie go kupiłem gdyby nie to ze komputronik dał dupy z ratami. A jest tylko 500zł droższy od tej iyamy wyżej

Kwestia tylko czy jak raz zagram w 144hz to później będę w stanie przełknąć mniejszą ilość hz. I kwestia czy można mu np na sztywno ustawić
@rdy: ale masz w tym monitorze FreeSynca, ktory bedzie Ci bedzie wyswietlal klatki dokladnie w tym momencie w ktorym wygeneruje je karta graficzna. Nawet jak bedziesz mial plywajace klatki to nie bedzie tearingu. A ten MSI wyglada niezle