Wpis z mikrobloga

Mirki! Jest na sali jakiś znawca drinków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodzi o mojito.

Robiłem kilka razy klasycznie, ale jakiś czas temu we Włoszech piłem dużo lepsze tyle, że robione w całkiem inny sposób - barman pochwalił się tajemnicą:
- lód w kostkach zamiast kruszonego
- syrop cukrowy zamiast cukru
- świeżo wyciśnięty sok z limonek zamiast kawałków limonek
- dobrej jakości, ciemny rum
- standardowo woda gazowana + mięta

Teraz pytanie... czy to jakaś odmiana tego drinka czy po prostu fantazja barmana? Może ktoś robił w ten sposób i ma sprawdzone proporcje? :)

#alkohol #drinki #barman #kiciochpyta
  • 5
Mojito się walasnie tak robi #cukier trzcinowy , woda, mięta, powinno się włożyć ćwiartki limonki i rozgnieść No i rum # jeżeli dodał ciemny i dobrej jakości to napewno drink smakował lepiej # ja za to nigdy nie słyszałem aby mojito robić ze zwykłym cukrem
@seyan: wszystko zależy od tego jaki chcesz uzyskać smak, syrop z białego cukru to typowy słodzik o neutralnym słodkim smaku, z brązowego masz już trochę bogatszy melasowy smak. Świeży sok z limonki jest kwaśny, cała pokrojona limonka ma lekko gorzkawy smak, mięta też rożnie smakuje zależności od odmiany i jak ja mocno potraktujesz. Rum - białym z reguły ławtiwej zbalansować smak, można dodać na górę 5ml jakiegoś starego rumu. Cały lód
@seyan mojito każdy robi inaczej, syrop cukrowy to zamiennik. Ogólnie jak nie masz prawdziwego cukru trzcinowego to śmiało można robić na białym, większość cukrów ze sklepowych półek to cukier barwiony karmelem. Ciemny rum jest o wiele bardziej intensywny i korzenny niż jasny i ma ogromny wpływ na smak. Nie wszyscy jednak lubią slodsze rumy. Co do lodu to kruszony w zasadzie jest po to, żeby drink wyglądał bardziej efektownie. Jedyne czego nie