Wpis z mikrobloga

@y0da jak wychowasz dobrze to nie najmniejszego problemu z zostawieniem w domu - nic nie zniszczy itd.
Generalnie niezależnie co za psiak, musisz pracować z nim i go nauczyć :)
Trudny w utrzymaniu? W sensie wiesz, częściej mycie podwozia - bo lekki deszcz, spacer i no cóż podwozie do mycia xD. Ale są kochane, bardzo rodzinne no i maaaan, krótkie słodkie łapki ʕʔ


A czy drogi i jak
@y0da @mavierk: Ceny oscylują (a właściwie oscylowały, moja ma 3 lata) około 3k - zależy od hodowcy. Co do wychowania, są mega irytujące za szczeniaka, jak małe dzieci, potrzeba dużej dawki atencji i cierpliwości, moja podgryzała mnie po stopach przy każdej okazji. Ale tak pozatym mega pojętne, chętne do współpracy, raczej fochów nie stroją, na pierwszego psa ideał, tylko trzeba im poświęcić czasu podczas dnia żeby się wyszalał a nie nudził
@y0da: z tego, co się ostatnio orientowałem to szczeniaki są po 4k.
Jeżeli chodzi o utrzymanie to największy "problem" jest z sierścią :-) Dużo jej jest w mieszkaniu i odkurzanie jest praktycznie codziennie (urok Corgi). Ogólnie nie ma z nim większych problemów, nie jest jakiś chorowity, nie ma alergii itp. Wychowawczo też spoko, bo od samego początku był układany. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to na spacerach czasami się zapiera,
Co do wychowania, są mega irytujące za szczeniaka, jak małe dzieci, potrzeba dużej dawki atencji i cierpliwości, moja podgryzała mnie po stopach przy każdej okazji. Ale tak pozatym mega pojętne, chętne do współpracy, raczej fochów nie stroją, na pierwszego psa ideał, tylko trzeba im poświęcić czasu podczas dnia żeby się wyszalał a nie nudził w domu.

Sheldon najdłużej został na jakieś 4h i było ok - spał prawie cały czas.


@KIJU87 @
@y0da: Co? Nie! Zelda czasami zostawała po 12h i bez problemu. Jedyne co to za młodu musisz przypilnować żeby nie miał problemów z rozstawaniem się (i nie niszczył przez to domu albo robił koncertów sąsiadom) - za młodu. No i przed pracą 15 min na toaletkę, a po pracy długi spacer żeby on też mógł się pomęczyć :)

Mnóstwo ludzi ma psy i chodzi do pracy. Jedyne co to jak będzie