Wpis z mikrobloga

#motocykle #motomirki #lwg #pozytywnahistoria #czujedobrzeczlowiek #gdynia #gdansk #trojmiasto

Od niedawna pomykam Virago 125cc, Kat. B here od 15 lat, w kazdym razie regularnie smigam do pracy jakieś 30km w jedną stronę. Wciąż się uczę i dziś przymusowo nauczyłem się, że rezerwa w baku pod spore wzniesienie na niewiele się zdaje, wg. licznika dziennego jeszcze 40km do rezerwy miałem, no ale spalanie widać wyszło mi mniej kolorowe. Tak oto na obwodnicy tuż za Chwarznem w dolinie w stronę Gdańska po kilku kaszlnięciach i spadkach mocy motór powiedział - dość, na powietrzu nie jadę.
Kiepsko się pcha 150kg pod górę, ale wyjścia nie ma. Na szczycie na pobocze zjeżdza gość na motocyklu trochę przede mną, pcham, podchodzę do niego. Chwila gadki, okazało się, że wozi ze sobą w buteleczce 0,5l z tego po odparowaniu zostały ze 2 setki. Podarował mi to paliwo, podziękowałem i odjechał, a ja tuż zanim, bo to wystarczyło. Dokulałem się do stacji i wlałem do pełna. Spóźniłem się tylko 20 minut ;]

A mówią, że to ruchu potrzeba, a nie tylko samochodem i brzuch rośnie. No to ja mam na chwilę trening zaliczony i banana na twarzy. LWG działa, wiara w ludzi podbudowana.

Jeśli jesteś mirkiem kolego to mega szacun i jeszcze raz serdeczne dzięki!
martinez98 - #motocykle #motomirki #lwg #pozytywnahistoria #czujedobrzeczlowiek #gdyn...

źródło: comment_gVY0H9MDNegtbAfCalurTzbH5jtWaOkE.gif

Pobierz
  • 13
@martinez98: To jest lipa, w starej hondzie seven fifty miałem kranik i opcja rezerwy, jak na normalnej pozycji przestał jechać, to cyk na res i na stację, a teraz to jakieś kontrolki, wskaźniki itp.

U siebie mam wskaźnik, ale nie ufam mu i jak jest 1/3 to jadę zalać, żeby tego kloca nie pchać.
@piotreek88: Mam kranik i przepiąłem na RES, ale na wzniesieniu nie wiele to pomogło. Dało mi kilkaset metrów. Do stacji miałem stosunkowo blisko, ale dało się tego uniknąć. No cóż, wciąż poznaję ten sprzęt...
@martinez98: dziwna sytuacja,

u mnie pomagało przechylenie moto w kierunku kranika :D

W sumie mój poprzedni post zabrzmiał w stylu kiedyś to było a teraz to nie ma :D

Ale w moto wskazania paliwa na wskaźnikach to średni pomysł, bo przecież fizyka jazdy uniemożliwia poprawne działanie, a jedyne wskazania są ok na prostych odcinkach
@piotreek88: Dobrze ogarnięty algorytm z odpowiednią bezwładnością by zadziałał, ale kto by się w to bawił. Jest jak jest, buteleczkę trzeba wozić ;]

@huherko19: Nie duże, ładnie brzmi jak na 125cc, prawie same pozytywy. Brak mi obrotomierza i wskaźnika paliwa () ale jak na 1997 rok ładnie utrzymany.
@SynchroBoy: kiepsko było o pobocze w tym miejscu, poza tym jak dotarłem na stację to najbliższa była samoobsługowa, więc nie było szans nawet kupić butelki z wodą, żeby zamiast niej nalać paliwo. Poza tym jak się dokulałem to ze stacji odjechałem a nie odszedłem ;]
Żeby to nie była droga ekspresowa to może...