Wpis z mikrobloga

Mam pytanko dotyczące LPG:
Obecnie mam wlew gazu obok wlewu paliwa i tankuję z taką przejściówką jak na zdjęciu ( https://nagaz24.pl/zawor-tankujacy-cz-dokrecana-dluga-at08,s,5370,p,pl.html ).
Niedługo będę jechał do Niemiec i wiem, że tam mają inne końcówki. I teraz co lepiej:
1. Czy kupić taką zwykłą przejściówkę i wkręcać ją w tę, którą już mam teraz (czyli przejściówko incepcja - jedna w drugą).
2. Czy może kupić taką przejściówkę od razu, żeby wkręcić i tankować w niemczech, bez użycia tej obecnej? Tylko pytanie jak taką znaleźć?
#motoryzacja #lpg
poop - Mam pytanko dotyczące LPG:
Obecnie mam wlew gazu obok wlewu paliwa i tankuję ...

źródło: comment_uKZBlsyl9bDoaIzUyn15RwDVMcQc9clO.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@poop: a obydwa gwinty w tej Twojej przedłużce nie są takie same?
w sensie czy jeśli kupisz przedłużkę wkręcaną w talerzyk to nie będzie ona pasowała też w mały wlew?
  • Odpowiedz
@strikingsurface: Gwint jest chyba ten sam, ale wydaje mi się, że wlew jest na tyle blisko karoserii, że może się nie zmieścić przejściówka bez przedłużki albo się może obcierać karoseria przy wkręcaniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@poop szczerze jadąc przez Niemcy tak średnio opłaca się tankować LPG. Jak zobaczyłem różnice w wysokości 20 centów na litrze to wolałem zatankować normalnie PB. Jedynie można jeszcze po polskiej stronie na ostatniej stacji do pełna gazu zalać a później jak się skończy cisnąć na benzynie.
  • Odpowiedz