Wpis z mikrobloga

@Taki_tam nie, oni a priori starają się przekazać, że wyrafinowane tekstury w kraftowych piwach nie oddadzą smaku zwykłych piw koncernowych, których produkcja jest często przyspieszona do tego stopnia, że większość piw daje owocowe aromaty. Na przykład na sali produkcyjnej w Tychach wszystko jest zautomatyzowane i nikt byle palcem nie tknie bo nie wolno i standardy. Natomiast robiąc dobre, kraftowe piwo możesz osiągnąć w zasadzie jakiekolwiek smaki chcesz, a i bezalkoholowych kraftów też
@steve__mcqueen: krakowiak miód malina z ostatnich spróbowanych. Do głowy też przychodzi mi fruit wheat cieszyński zrobiony na truskawce. Przypomniałeś mi o tym, żebym sobie założył konto na jakiejś piwnej stronie i oceniał każdy zakup. Szczególnie teraz kiedy piję ich dużo mniej. @Taki_tam: Odkąd piję w większości krafty to piję mniej i łatwiej alkomata spotkać w grupie perło poszukiwaczy czy żubromaniaków niż w grupach pijących piwa rzemieslnicze.
@Pix777: ale te co wymieniłeś to takie smakowe bardziej/owocowe? Bo mi chodziło o zwykłe jęczmienne, ewentualnie pszeniczne bez dodatków owocowych, tylko żeby po prostu były lekko bardziej słodkawe niż goryczkowate. nie wiem jak to opisać trochę ;)
@steve__mcqueen: krakowiak jako bardziej owocowy ale cieszyńska truskawka-to już bardziej "normalne"piwo z posmakiej truskawki. co jeszcze mogę polecić:cornelius pszeniczny, paulaner. Mam jedno pszeniczne do przetestowania ale czeka na finał lm.
@kapuczina_corki_somsiada: Nie, ja po prostu lubię smaczne piwo. Perła jest dobra a ta chmielowa breja za 15zł to zwykle straszne gówno. I nie jestem jakimś biedakiem bo np. umiem docenić dobre sushi czy owoce morza, nie szkoda mi 200 zł w restuarcacji za dobry posiłek, ale te kraftowe piwa to jest zwykły cirklejerk i trzeba i o tym mówić wprost, jeden z drugim sobie wmówił że jest lepszy bo pije jakieś
O, widzę tutaj komentarze typu: "nie wiem jakim cudem możecie pić whisky, ja raz piłem golden locha chyba i przecież to jest #!$%@? obrzydliwe, jak możecie w ogóle kupować to gówno, wódka jest zdecydowanie od whisky lepsza" albo "raz kiedyś jadłem spaghetti bolognese w" barze u Karyny" i #!$%@? jak wy możecie jeść taki badziew, jakieś mięso garmażeryjne, makaron się klei, pewnie cała ta włoska kuchnia jest taka #!$%@?, nie wiem czym
@trzeciodkonca: XDDDD weź mnie nie rozśmieszaj. Przecie w tych kraftach to #!$%@? jest grubo a nie 100% słodu xD. Pierwszy lepszy skład pod hasłem piwo kraftowe:
Skład: woda, słody (pale ale, monachijski I, czekoladowy jasny, karmelowy jasny, Caraaroma), jęczmień palony, płatki jęczmienne, laktoza, chmiel Marynka, drożdże Danstar Nottingham.
@Kutazzz: Uwielbiam i takie i takie. To tak jak z moim teściem i ojcem. Jeden uwielbia Led Zeppelin, a Pink Floyd poslałby do wszystkich diabłów. Drugi odlałby się na grób Bonzo, a dla Pink Floyd mógłby mnie wydziedziczyć. A ja kocham oba zespoły i zawsze kisnę jak jeden drugiemu ciśnie na jego ulubiony zespół mimo, że grali i byli mistrzami w zupełnie innym gatunku rocka. xD