Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór, Mircy z #warszawa i okolic ( ͡° ͜ʖ ͡°) szukam warsztatu samochodowego, w którym wymieniliby mi chłodnicę klimatyzacji w moim złomku hyundaiu coupe z roku 1998.

Dostęp w samochodzie jest niezły, w nowym takim modelu to nawet nie trzeba było zderzaka zdejmować, no ale auto swoje lata ma i, delikatnie mówiąc, nie jest lekko jeśli chodzi o odkręcenie wszelkich śrub. Dodatkowo zamiennik, który kupiłem (za 50 zł xD), także posiada nakrętkę, której ni cholery nie mogę odkręcić w warunkach "parking pod blokiem i najtańsze narzędzia" xD

zatem tl;dr - czy zna ktoś mechanika, który podjąłby się grzebania w starym samochodzie i jednocześnie nie skasował za to fortuny? (dobrze i tanio - szybko być nie musi ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #kiciochpyta
  • 7
@Jemigrant: chłodnica leży aktualnie w aucie pod blokiem, więc zdjęcie mógłbym zrobić jutro, ale ogólnie to jest zwykła nakrętka kołnierzowa na klucz 10 - problem jest w tym, że gwint jest w takim wihajstrze, który z kolei wspiera się jedynie na rurce prowadzącej bezpośrednio do chłodnicy.
Gdy więc próbowałem odkręcić to wszystko "w powietrzu" to zamiast odkręcać nakrętkę, odkręcałem cały ten "wihajster" a tym samym wyginałem tylko rurkę (a ona zdaje