Wpis z mikrobloga

Może mi jakiś wielki podróżnik spec od samolotów rayanaira wyjaśnić ile w końcu na biedawersję biletu mogę zabrać bagażu?

Jeden pasażer może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm oraz 1 mały bagaż o wymiarach maksymalnych 35 cm x 20 cm x 20 cm.

Z tego wynika, ze mogę zabrać 2 bagaże. Jeden podręczny a drugi mniejszy niepodręczny? (°°

Pasażerowie korzystający ze standardowej taryfy będą zobowiązani pozostawić swój duży bagaż podręczny przy bramce do wejścia na pokład w celu bezpłatnego umieszczenia go w luku jako bagaż rejestrowany.

**Podręczny będzie schowany do luku a niepodręczny mogę mieć przy sobie? ¯\_**(ツ)_/¯

Obowiązuje Regulamin sztukę bagażu podręcznego

Teraz już nic nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ryanair #podroze #samoloty #wizzair
  • 11
@hadrian3: możesz wziąć 2 bagaże, jeden duży do 20kg który trzeba „odprawic” przy okienku i tam go zostawiasz, Ludziki tam pracujące wrzuca go do luki bagażowego.
Drugi bagaż podręczny, Nienwiem do ilu kilogramów on jest. Możesz go wziąć ze sobą do kabiny ale pod warunkiem ze wykupisz priorytetowe wejście na pokład. Jeśli nie wykupisz to przed wejściem do samolotu będą cie prośic byś zostawił ten mały bagaż przy samolocie i oni
@hadrian3: Duży podręczny to wymiar takiej malutkiej walizki i go zabiorą przy wejściu do samolotu, a mały podręczny to mały plecak albo torebka i można go wziąć spokojnie na pokład bez dodatkowych opłat.
@sherkhaan jak widzisz nikt nie odpowiedzial poprawnie, więc chyba nie takie to oczywiste. Dziewczyny napisały o dwóch podręcznych bagażach gdzie ryanair jasno mówi o maksymalnie jednym podręcznym bagażu a paddy napisał jeszcze inną wersję. Podejrzewam, że można wziąć bagaż podręczny do 10kg i wymiarach 55x40x30 a do tego ten bliżej nienazwany bagaż o wymiarach 35x20x20, który mogę trzymać pod siedzeniem. Ten większy, "podręczny" może być zabrany do luku - pomimo tego, że
@hadrian3: Jest wlasciwie tak jak piszesz. Jest bagaz rejestrowany (dodatkowo platny, ktory nadajesz i o ktorym pisal @paddy) oraz duzy i maly bagaz podreczny. W cenie kazdego biletu sa te dwa ostatnie. Niedawno Ryanair zmienil polityke i jezeli nie wykupisz pierwszenstwa wejscia na poklad to wiekszy bagaz musisz oddac do luku, z tym ze robisz to przed samym wejsciem do samolotu. Maly bagaz nadal mozesz zabrac ze soba i powinienes
@hadrian3: Ja nigdy nie kupuje walizki/plecaka, ktory na starcie nie miesci sie w wymiarach. Jezeli juz go masz to nie wypychaj go na maksa i nie powinno byc problemow. Latam roznymi liniami i wiem, ze te tansze nie sprawdzaja zbyt skrupulatnie bagazy bo to generuje opoznienia. Juz ostatnio szef Ryanair mowil, ze beda kolejne zmiany bo po wprowadzeniu zasady umieszczania duzego bagazu podrecznego w luku samoloty startuja z opozniemiami a to